5ka Elliotta i wykupienie - mocną perspektywą spadkową

5ka Elliotta i wykupienie - mocną perspektywą spadkową

Michael Angel  | 11.01.2019 15:45

Ceny kontraktów terminowych na złoto, po ostatnich tygodniach wzrostów weszły w zakres wysokiego wykupienia krótkoterminowego i umiarkowanego wykupienia średnioterminowego. Sytuacja ta pozwoliła w zeszły piątek naszej grupie inwestorów na realizację rzadko występujących, wysoko prawdopodobnych zysków od poziomu 1300 do 1280 (wg. kwotowań Investing.com).

Uprzednie tygodnie na złocie stanowiły aprecjację niezwiązaną z osłabieniem dolara amerykańskiego, w której jest on wyceniany. Obecnie, podczas ostatnich 5 sesji osłabienia się USD, ceny kontraktów na złoto konsolidowały się, wykazując dalszą chęć do przeceny w kolejnych dniach lub ewentualnie kolejnych tygodniach, jeżeli dolar będzie przeszkadzać kontynuacją swojej przeceny.

Od strony technicznej bardzo istotnym pozostaje wysoka korelacja poziomów technicznych i oscylatorów. Z jednej strony mamy za sobą 5 fal wzrostowych D1 i 5 podfal wzrostowych h4 (na ostatniej, piątej fali D1), co stanowi bardzo precyzyjne zrealizowanie się teorii Elliotta. Z drugiej strony oscylatory wykazują wysokie wykupienie krótkoterminowe i umiarkowane wykupienie średnioterminowe, a poziomy zniesień Fibonacciego w postaci naruszonego 61,8% (uprzednich spadków, widocznych na wykresie D1) przemawiają jednoznacznie, pro spadkowo.


kontrakty na złoto H4


kontrakty na złoto D1

Fundamentalnie zważyć należy na fakt efektywności rynku w kontekście wzrostów ostatnich tygodni. Kontrakty w pełni wyceniły już wszystkie niepokoje na świecie, w tym wojnę handlową i jej możliwe negatywne skutki dla światowych gospodarek. Co więcej, odbicie wzrostowe widoczne na indeksach wskazuje na delikatne przewartościowanie cen złota jako bezpiecznego aktywa.

W mojej ocenie w krótkim terminie target 1280/70 jest wysoko prawdopodobny i winien być określany jako totalne minimum, nawet jeżeli osłabienie dolara miało by trwać w kolejnych tygodniach i miesiącach. Widać to również po pozycjonowaniu dużych podmiotów inwestycyjnych, które bardzo precyzyjnie monitorujemy. Jeżeli jednak USD swoim osłabieniem będzie przeszkadzał, to należy kalkulować, że wzrosty na złocie mogą jeszcze chwilę potrwać, do nieco wyższych poziomów technicznych, wykluczając jednak wyższe poziomy niż 1341.

Marginalnie, serdecznie zapraszam Państwa do głosowania na analityka roku w konkursie InvestCuffs. Mama nadzieję, że moje analizy z ostatniego roku, opublikowane na Investing.com bardzo pomogły inwestorom, którzy cenią precyzyjność wskazań analitycznych. Państwa głosy będą dużą motywacją do pracy i publikacji na następny rok, za co z góry dziękuję!

Michael Angel

Michael Angel

_newTouch_Related_Articles

_newtouch_latest_comments

_buttonAddComment
_newtouch_comments_antispam_message
janusz Kurpiewski
janusz Kurpiewski

ale nie wiem czy dobrze sa oznaczone fale na dziennym 4 fala nie moze zejsc ponizej szczytu pierwszej  ... (_ReadMore)

11.01.2019 17:17 GMT· 1 · _discussion_reply
Zbigniew Marszałek
Zbigniew Marszałek

Skorzystałem z rekomendacji o której autor wspomniał :-)Profesjonalne i cenne analizy, polecam korzystać  ... (_ReadMore)

11.01.2019 17:01 GMT· 1 · _discussion_reply
_newtouch_discussion_title
newtouch_comments_reply_comment_hint
_newtouch_comments_antispam_message

_touchRiskDisclosure_message

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
_Logout
Mobile_app_sign_in_pop_up_sign_out_text
_No_Yes
_Cancel_Yes
mobile_app_saving_changes

+