5ka Elliotta i wykupienie - mocną perspektywą spadkową

5ka Elliotta i wykupienie - mocną perspektywą spadkową

Michael Angel  | 11.01.2019 15:45

Ceny kontraktów terminowych na złoto, po ostatnich tygodniach wzrostów weszły w zakres wysokiego wykupienia krótkoterminowego i umiarkowanego wykupienia średnioterminowego. Sytuacja ta pozwoliła w zeszły piątek naszej grupie inwestorów na realizację rzadko występujących, wysoko prawdopodobnych zysków od poziomu 1300 do 1280 (wg. kwotowań Investing.com).

Uprzednie tygodnie na złocie stanowiły aprecjację niezwiązaną z osłabieniem dolara amerykańskiego, w której jest on wyceniany. Obecnie, podczas ostatnich 5 sesji osłabienia się USD, ceny kontraktów na złoto konsolidowały się, wykazując dalszą chęć do przeceny w kolejnych dniach lub ewentualnie kolejnych tygodniach, jeżeli dolar będzie przeszkadzać kontynuacją swojej przeceny.

Od strony technicznej bardzo istotnym pozostaje wysoka korelacja poziomów technicznych i oscylatorów. Z jednej strony mamy za sobą 5 fal wzrostowych D1 i 5 podfal wzrostowych h4 (na ostatniej, piątej fali D1), co stanowi bardzo precyzyjne zrealizowanie się teorii Elliotta. Z drugiej strony oscylatory wykazują wysokie wykupienie krótkoterminowe i umiarkowane wykupienie średnioterminowe, a poziomy zniesień Fibonacciego w postaci naruszonego 61,8% (uprzednich spadków, widocznych na wykresie D1) przemawiają jednoznacznie, pro spadkowo.


kontrakty na złoto H4


kontrakty na złoto D1

Fundamentalnie zważyć należy na fakt efektywności rynku w kontekście wzrostów ostatnich tygodni. Kontrakty w pełni wyceniły już wszystkie niepokoje na świecie, w tym wojnę handlową i jej możliwe negatywne skutki dla światowych gospodarek. Co więcej, odbicie wzrostowe widoczne na indeksach wskazuje na delikatne przewartościowanie cen złota jako bezpiecznego aktywa.

W mojej ocenie w krótkim terminie target 1280/70 jest wysoko prawdopodobny i winien być określany jako totalne minimum, nawet jeżeli osłabienie dolara miało by trwać w kolejnych tygodniach i miesiącach. Widać to również po pozycjonowaniu dużych podmiotów inwestycyjnych, które bardzo precyzyjnie monitorujemy. Jeżeli jednak USD swoim osłabieniem będzie przeszkadzał, to należy kalkulować, że wzrosty na złocie mogą jeszcze chwilę potrwać, do nieco wyższych poziomów technicznych, wykluczając jednak wyższe poziomy niż 1341.

Marginalnie, serdecznie zapraszam Państwa do głosowania na analityka roku w konkursie InvestCuffs. Mama nadzieję, że moje analizy z ostatniego roku, opublikowane na Investing.com bardzo pomogły inwestorom, którzy cenią precyzyjność wskazań analitycznych. Państwa głosy będą dużą motywacją do pracy i publikacji na następny rok, za co z góry dziękuję!

Michael Angel

Michael Angel

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
janusz Kurpiewski
janusz Kurpiewski

ale nie wiem czy dobrze sa oznaczone fale na dziennym 4 fala nie moze zejsc ponizej szczytu pierwszej  ... (Więcej)

11.01.2019 17:17 GMT· 1 · Odpowiedz
Zbigniew Marszałek
Zbigniew Marszałek

Skorzystałem z rekomendacji o której autor wspomniał :-)Profesjonalne i cenne analizy, polecam korzystać  ... (Więcej)

11.01.2019 17:01 GMT· 1 · Odpowiedz
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+