Akcje CD Projekt tracą po publikacji wyników za 2018 r. Zysk netto spada do 123 ml

Akcje CD Projekt tracą po publikacji wyników za 2018 r. Zysk netto spada do 123 ml

Comparic.pl  | 27.03.2019 10:43

W IV kwartale ubiegłego roku CD Projekt (GPW: WA:CDR) notował 41,4 mln zł zysku, co było wynikiem lepszym o ponad 27% w stosunku do konsensusu ekonomistów ankietowanych przez Polską Agencję Prasową (PAP). Jednak w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej, wypracowany zysk spadał o 10%. W ujęciu całego roku zysk netto wynosił 123 mln zł, zmniejszając się niemal dwukrotnie w stosunku do 2017 r. Akcje CD Projekt na środowym otwarciu GPW osuwały się o 0,30%.

Zysk i EBITDA w dół, przychody delikatnie w górę

Najważniejsze dane z raportu okresowego CD Projekt przedstawiono poniżej (za IV kw. 2018):

  • Zysk netto: 41,4 mln zł, konsensus 32,6 mln zł, spadek r/r 9,8%
  • EBIT: 32,8 mln zł, konsensus 39,3 zł, spadek r/r 40,1%
  • Przychody: 127,3 mln zł, konsensus 120,7 mln zł, wzrost r/r 3,0%

Przepływy operacyjne netto pod koniec roku plasowały się na poziomie 75,4 mln zł, w stosunku do 35,1 mln zł raportowanych rok wcześniej. CD Projekt miał dostęp łącznie do 658,9 mln zł w gotówce.

“Realizacja zamierzeń strategii spółki i jej grupy kapitałowej wymagać będzie ponoszenia istotnych nakładów w kolejnych okresach, w szczególności związanych z produkcją i promocją przyszłych tytułów, w tym w najbliższych kwartałach związanych z wydaniem gry Cyberpunk 2077. Oczekiwany jest również dalszy rozwój skali działalności w ramach segmentu GOG.com, między innymi za sprawą rozwoju technologii i koncepcji GOG Galaxy” – poinformowała spółka w raporcie.

Akcje CD Projekt tracą po publikacji wyników za 2018 r. Zys
Wybrane dane finansowe za 2018 rok. Źródło: Raport CD Projekt

Zeszłoroczne sprawdziany to dopiero początek. Nieustająco rozbudowujemy naszą firmę, w ubiegłym roku znacznie zwiększyliśmy moce twórcze zarówno w głównej siedzibie w Warszawie, jak i w krakowskim studio. Również w minionym roku CD Projekt RED został wzmocniony o bardzo uzdolniony zespół z Wrocławia, gdzie otworzyliśmy kolejne studio. W 2018 r. do Grupy dołączyli też twórcy ze Spokko, którzy pracują nad nieogłoszonym jeszcze projektem mobilnym. W GOG.com od jakiegoś czasu wdrażamy duże zmiany związane z prowadzonym przez spółkę biznesem. Stale pracujemy nad synergiami między naszymi dwoma segmentami, czego przykładem może być projekt Gwint realizowany połączonymi siłami REDa i GOGa. Te działania choć nie mają obecnie wpływu na wyniki Grupy, są naszą inwestycją w przyszłość, a ta zapowiada się niesamowicie” – poinformował w liście do akcjonariuszy prezes spółki, Adam Kiciński.

Akcje CD Projekt tracą na otwarciu 0,30%

Wyniki kwartale i roczne CD Projekt nie wywołały większej zmienności podczas środowego otwarcia na Książęcej. CDR otwierał się w okolicach wtorkowych maksimów, osuwając o 0,30% w przeciągu pierwszych dwudziestu minut tradingu w środku tygodnia:

Akcje CD Projekt tracą po publikacji wyników za 2018 r. Zys
Akcje CD Projekt bez większej zmienności po publikacji wyników finansowych. Źródło: xStation 5

W średnioterminowym ujęciu, akcje CD Projekt nadal przesuwają się wewnątrz konsolidacji pomiędzy poziomem 200 złotych oraz 177-175 złotych. Ruch boczny trwa niemal od początku roku i dopiero wybicie relatywnie wąskiego zakresu pozwoliłoby zwiększyć zmienność waloru.

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+