Akcje należy kupować, po potwierdzeniu początku wzrostu stopy bezrobocia?

Akcje należy kupować, po potwierdzeniu początku wzrostu stopy bezrobocia?

Wojciech Białek  | 16.10.2019 15:15

Wczoraj zastanawiałem się nad sposobami w miarę szybkiego rozpoznawania początku wzrostowej fazy stopy bezrobocia w naszym kraju w ramach cyklu Juglara („Jak rozpoznać początek wzrostu stopy bezrobocia w Polsce?„). Zaproponowałem 3 proste metody, które w przeszłości pozwalały wykryć taką fazę wzrostową stopy bezrobocia 3-5 miesięcy po cyklicznym dołku stopy bezrobocia.

Nanieśmy te wczorajsze sygnały na wykres WIG-u:

Akcje należy kupować, po potwierdzeniu początku wzrostu stopy bezrobocia?

Okazuje się, że te – wydawałoby się pesymistyczne – sygnały generowane były w momentach, w których każdy chciałby kupować akcje.

Czyżby pogorszenie się sytuacji pracobiorców poprawiało sytuację pracodawców?

Warto tą zależność zapamiętać, bo gdy kiedyś w przyszłości zdarzy się kryzys tej klasy co bankructwo Rosji z sierpnia 1998 czy bankructwo Lehman Brothers z września 2008 uruchamiający wzrostową fazę stopy bezrobocia w ramach cyklu Juglara, być może podobne sygnały również wyznaczą świetną okazję do zakupów akcji.

Podsumowanie: wczorajsze sygnały wykrywające początek wzrostowej fazy stopy bezrobocia w ramach cyklu Juglara okazały się być bardzo dobrymi sygnałami kupna na krajowym rynku akcji.

Wojciech Białek

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+