Cena złota z silnym bodźcem do wzrostów w postaci rozwoju pandemii

Cena złota z silnym bodźcem do wzrostów w postaci rozwoju pandemii

Comparic.pl  | 16.10.2020 12:51

Cena złota w piątek rano traci część wypracowanej w czwartek zwyżki, jednak nadal utrzymuje się powyżej kluczowej bariery 1900 dol. za uncję. Amerykański dolar nie uległ deprecjacji, choć pakiet stymulacji fiskalnej przed wyborami prezydenckimi w USA staje się coraz mniej prawdopodobny.

  • Rozwój pandemii i rosnąca ilość gospodarczych obaw może być silnym bodźcem dla wzrostu ceny złota
  • Łączna liczba przypadków COVID-19 jest bliska 39,2 mln
  • W czwartek padł rekord dziennego przyrostu nowych przypadków, który wyniósł aż ponad 399 tys.

Złoto utrzymało 1900 dol.

Złoto spot w piątkowych porannych notowaniach opada o 0,21% do 1904,16 dol. za uncję. Jeśli cena nie zmieni się do końca sesji, to cena za złoto spot skończy ten tydzień spadkiem o 1,4%.

Cena złota z silnym bodźcem do wzrostów w postaci rozwoju pandemii
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Cena kruszcu nie oparła się aprecjacji USD i utrzymała poziom 1900 dol. na zakończeniu czwartkowej sesji oraz na początku piątkowej. Indeks dolara w czwartek zyskał 0,40% i wzrósł do 93,78 pkt., a w piątek kontynuuje tą zwyżkę o 0,10% do 93,87 pkt.

Cena złota z silnym bodźcem do wzrostów w postaci rozwoju pandemii
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Pandemia nabiera tempa

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, ogłosił w czwartek, że jest skłonny do zgody co do zwiększenia kwoty pakietu stymulacyjnego względem zaproponowanych przez Biały Dom 1,8 bln dol. Demokraci, którym udało się już przegłosować swój projekt ustawy w Izbie Reprezentantów, twierdzą, że właściwa kwota to 2,2 bln dol. i twardo trzymają się swojego stanowiska.

Zgody nie ma jednak w szeregach Partii Republikańskiej i propozycja Trumpa została zanegowana przez lidera ugrupowania w amerykańskim Senacie, Mitcha McConnella.

W Europie sytuacja związana z pandemią koronawirusa nabiera coraz ciemniejszych barw. Wkrótce w państwie, które najbardziej ucierpiało z powodu pandemii (pod względem liczby zgonów na COVID-19), czyli w Wielkiej Brytanii, wprowadzony zostanie szereg jeszcze bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Między innymi, władze rozważają wprowadzenie w Londynie zakazu spotkań z kimkolwiek poza własnym domem.

– Perspektywy dla wzrostu złota są dobre w otoczeniu rosnących gospodarczych obaw w związku z rozwojem pandemii COVID-19 – stwierdzili analitycy ANZ.

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację Investing.com

Korzystaj z bezpłatnych notowań, wykresów i alertów o akcjach, indeksach, walutach, towarach i obligacjach w czasie rzeczywistym.
Bezpłatne analizy techniczne i prognozy o najwyższej jakości w zasięgu Twojej ręki.

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.

';