Czy kanarek znów próbuje coś zakomunikować posiadaczom akcji?

Czy kanarek znów próbuje coś zakomunikować posiadaczom akcji?

Wojciech Białek  | 17.07.2019 12:01

W ciągu minionych 3 tygodni kurs Bitcoina wobec dolara spadł o ponad jedną czwartą. Poniżej uaktualniona wersja obrazka z ubiegłego tygodnia („Kanarek wyfrunął z Polski„):

Czy kanarek znów próbuje coś zakomunikować posiadaczom akcj

Zgodnie z moją „kanarkową” koncepcją kryptowalut (patrz „Zdechł kanarek„, „Kanarek znowu dostał zadyszki„) ostatnie – najsilniejsze od jesieni ub. r. – spadki kursu Bitcoina mogą być znaczące dla posiadaczy akcji.

Ponad 1,5 roku temu ważny szczyt na BTC poprzedził ważny szczyt na S&P 500 o 41 dni. Ponad pół roku temu ważny dołek na BTC wyprzedził ważny dołek na S&P 500 o 9 dni. Obecnie od szczytu BTC minęło już 21 dni.

Czy kanarek znów próbuje coś zakomunikować posiadaczom akcj

W innym ujęciu: w ciągu minionych 7 sesji kurs BTC względem dolara spadł o ponad 24 proc. Taki sygnał pojawiał się po raz pierwszy ostatnio 23 grudnia 2017 oraz 20 listopada 2018.

Czy kanarek znów próbuje coś zakomunikować posiadaczom akcj

Zaznaczmy sobie te daty na wykresie S&P 500:

Czy kanarek znów próbuje coś zakomunikować posiadaczom akcj

W pierwszym przypadku S&P 500 zakończył wzrost i rozpoczął 10 proc. spadek 34 dni później, w drugim przypadku amerykański indeks przestał rosnąć i zaczął 16 proc. spadek 13 dni później.

Posumowanie: spadek kursu BTC/USD o ponad jedną czwartą w stosunku do poziomu szczytu sprzed 3 tygodni wydaje się stanowić ostrzeżenie dla posiadaczy akcji przed zbliżającą się korektą na S&P 500 (bazując na precedensach z grudnia 2017 i listopada 2018 o 10-16 proc. ze szczytu za 13-34 sesji).

Wojciech Białek

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Hobby Domain
Hobby Domain

hmmm ogon kręci kotem czy kot ogonem?  ... (Więcej)

19.07.2019 03:35 GMT· Odpowiedz
poto mac
poto mac

dziwna analiza. do trzech razy sztuka. najwyżej można będzie powiedzieć, że tym razem się nie udało.... no chyba, że się uda. Czyli fifty fifty jak to na giełdzie:)  ... (Więcej)

18.07.2019 22:17 GMT· Odpowiedz
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+