Zgarnij zniżkę 40%

Czy rynek ograniczy oczekiwania co do skali obniżek stóp w USA?

Opublikowano 10.07.2019, 11:32
Zaktualizowano 14.05.2017, 12:45

Uwaga rynków będzie koncentrowała się na dwóch podstawowych kwestiach podczas środowej sesji. Pierwsza z nich to wystąpienie Powella przed komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów w trakcie którego prezes Fed przedstawi półroczny raport na temat polityki monetarnej. Z pewnością postawione zostaną pytania dotyczące oceny perspektyw gospodarczych, co powinno istotnie wpływać na oczekiwania odnośnie obniżki stóp procentowych w USA. Rynek wycenia w pełni obniżkę o 25pb na lipcowym posiedzeniu. Dobry raport z amerykańskiego rynku pracy całkowicie zniwelował oczekiwania na bardziej agresywne cięcia kosztu pieniądza, jednakże w dalszym ciągu pod znakiem zapytania pozostaje to czy Fed uzna, że już w lipcu amerykańska gospodarka wymaga wsparcia w celu podtrzymania wzrostu gospodarczego. Z tego względu tak ważny będzie ton wypowiedzi Powella i to czy doprowadzi on do ograniczenia oczekiwań co do skali obniżek stóp procentowych w USA. Drugim kluczowym wydarzeniem będzie publikacja notatek z czerwcowego posiedzenia FOMC. Zapiski ujawnią w jak dużym stopniu ostatnie słabsze dane z gospodarki USA wpłynęły na wzrost wsparcia dla obniżek stóp procentowych ze strony członków tego gremium. Być może jednak większość członków FOMC była zdania, że nie należy reagować zbyt pochopnie i poczekać na więcej dowodów na to, że kondycja gospodarki wymaga wsparcia ze strony polityki pieniężnej. Powyższe kwestie mogą przyczynić się do większej zmienności na walucie amerykańskiej.


Dziś o parametrach polityki pieniężnej będzie decydował Bank Kanady (BoC). Konsensus rynkowy zakłada, że główna stopa procentowa zostanie utrzymana na poziomie 1,75%. Decyzji będzie towarzyszyła także publikacja raportu BoC odnośnie polityki monetarnej, a później rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem Poloza. Najprawdopodobniej bank w dalszym ciągu będzie uzależniał dalsze działania od napływających danych z gospodarki kanadyjskiej, kondycji gospodarstw domowych a także rozwoju sytuacji w światowym handlu. Czerwiec zaowocował silnym spadkiem na parze USD/CAD, natomiast na początku lipca można zaobserwować próbę odreagowania ostatnich spadków. Dzisiejsza sesja może stać się impulsem do silniejszego ruchu kierunkowego na tej parze.

Jest to reklama strony trzeciej. Nie jest to oferta ani rekomendacja Investing.com. Zapoznaj się z polityką tutaj lub usuń reklamy .


EUR/USD

Czy rynek ograniczy oczekiwania co do skali obniżek stóp w USA?


EUR/USD kontynuował spadki w rejon 1,1180 na początku tygodnia a dziś widzimy próbę lekkiego odreagowania ostatnich zniżek. Na gruncie analizy technicznej notowania mogą się obecnie kierować w okolice 1,1270, gdzie opór wyznaczają zbiegające się średnie kroczące EMA (50-i 100-okresowa) w skali dziennej. W sytuacji powrotu popytu na dolara przełamane obszaru wsparcia w rejonie 1,1180-1,1200 otworzy drogę do pogłębienia spadków w okolice tegorocznego minimum na poziomie 1,1106.

EUR/JPY

Czy rynek ograniczy oczekiwania co do skali obniżek stóp w USA?


EUR/JPY mniej więcej od połowy maja utrzymuje się w zakresie 120,80-123,35 oraz poniżej kluczowych średnich kroczących EMA (50-, 100- i 200-okresowej) w skali dziennej. Jak na razie wszelkie korekty wzrostowe mają ograniczony charakter, na co nie bez wpływu pozostaje fakt, że kurs utrzymuje się poniżej 38,2% zniesienia Fibo całości fali spadkowej z poziomu 127,50 jenów za euro. Na gruncie analizy technicznej para powinna obecnie kierować się w rejon najbliższego oporu w postaci 50-okresowej średniej EMA w skali D1 przebiegającej w okolicy 122,48.

Najnowsze komentarze

Zainstaluj nasze aplikacje
Zastrzeżenie w związku z ryzykiem: Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.
© 2007-2024 - Fusion Media Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.