Dolar nowozelandzki nie był tak nisko od początku roku. Słabe wyniki inflacji

Dolar nowozelandzki nie był tak nisko od początku roku. Słabe wyniki inflacji

Comparic.pl  | 17.04.2019 11:33

Przed rozpoczęciem tradingu w Europie największym przegranym środowej sesji jest dolar nowozelandzki, który w kluczowym momencie dnia tracił nawet 1,6% testując najniższe poziomy od początku roku. Powodem deprecjacji były gorsze od oczekiwanych wyniki inflacji konsumenckiej za pierwszy kwartał. Walucie Antypodów ostatecznie pomogły odczyty z Kraju Środka, które wyrównały część strat, jednak popularny kiwi nadal znajduje się w gronie najmocniej tracących.

Nowozelandzka inflacja na najniższych poziomach od roku

Odczyt inflacji CPI w Nowej Zelandii w ujęciu rocznym plasował się na poziomie 1,5%, zdecydowanie niżej niż w poprzednim kwartale (1,9% rdr) oraz poniżej prognoz analityków (1,7% rdr). Poniżej oczekiwań wypadał również kwartalny wskaźnik dynamiki osiągając pułap 0,1% (prognoza 0,3% kdk, poprzednio 0,1% kdk).

Taki wynik spowoduje, że Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) najprawdopodobniej obetnie swoje prognozy dla stóp procentowych podczas majowego posiedzenia, co negatywnie przekłada się na prognozy NZD. Było to widać bezpośrednio na wykresie kiwi, który z poziomów 0,6770 osuwał się w przeciągu jednej godziny poniżej 0,6670, tracąc jedną dużą figurę.

Dolar nowozelandzki nie był tak nisko od początku roku. Sła
Kurs dolara nowozelandzkiego silnie reaguje na słabe dane dotyczące inflacji

Notowania uzyskały impuls do odbicia kilka godzin później (o 04:00 czasu polskiego) kiedy sporą paczkę danych publikowały Chiny. Dynamika tamtejszego PKB utrzymywała się na tym samym poziomie co we wcześniejszym kwartale (pozytywna niespodzianka), a silne odbicie produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej również okazało się byczym zaskoczeniem dla rynków. W efekcie notowania dolara do chińskiego juana wyraźniej traciły w środę, testując dwutygodniowe minima.

Pozytywna reakcja chińskiej waluty pozwoliła odrobić sporą część strat dolarowi nowozelandzkiemu, jednocześnie przekładając się na aprecjację dolara australijskiego, który w stosunku do USD testuje poziomy powyżej 0,7200 ostatni raz obserwowane w połowie lutego.

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+