Guten Morgen DAX 18.04.2019 – ostatnia sesja przed przerwą świąteczną

Guten Morgen DAX 18.04.2019 – ostatnia sesja przed przerwą świąteczną

Comparic.pl  | 18.04.2019 10:36

DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 17.04.2019

Kupujący u naszych zachodnich sąsiadów nie zwalniają tempa, to był kolejny dzień pod znakiem wzrostu, indeks urósł o 0,43%; to szósta sesja z rzędu na zielono, tym razem z wyraźnie wyższym wolumenem. Tymczasem EuroStoxx rośnie o 0,48% a brytyjski FTSE stracił 0,01%. Opublikowane wczoraj dane CPI dla strefy euro były zgodne z oczekiwaniami analityków, odczyt 1,4%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Wirecard AG, która zyskała 3,90% a tymczasem spółka ThyssenKrupp wzrosła o 3,61%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 3,40% natomiast Fresenius Medical Care stracił 3,31%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 421 do 289.

DAX Intraday

Wczoraj obserwowaliśmy wybicie górą z konsolidacji, które było równie silne jak to dzień wcześniej … wciąż zatem na parkiecie byki utrzymują kontrolę. Natomiast gwałtowny spadek na WallStreet spowodował “tylko” wątpliwą reakcję podaży która została pod koniec dnia zanegowana. DAX ciągle mocniej angażuje się w atakowanie górnego ograniczenia kanału. Dziś już sytuacja wygląda inaczej, inwestorzy w sesji overnight biorą sobie do serca spadki w Azji i USA. Indeks schodzi wyraźnie poniżej dziennego piwota (12 175), co nie zdarzało się od 5 dni.

Guten Morgen DAX 18.04.2019 – ostatnia sesja przed przerwą świątecz

O poranku znajduje wsparcie przy lokalnym S1 12 130 pkt, cena dość szybko wraca w zakres wczorajszej konsolidacji. Zadaniem dla byków byłby powrót nad DP, retest i kolejna fala wzrostowa w kierunki oporu R1 12 222 pkt. Gdyby jednak dołek został pogłębiony a przecena w USA kontynuowana możemy zobaczyć zejście na 12 110 pkt. Warto przypomnieć że tydzień świąteczny wchodzi w decydującą fazę, jutro w Niemczech nie ma sesji giełdowej, podobnie w poniedziałek, warto zatem ostrożnie planować swoje inwestycje w tym okresie.

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+