I po wyborach

I po wyborach

Wojciech Białek  | 15.10.2019 10:59

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinie być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Publikacja pełniejszych niedzielnych wyników wyborów do Sejmu i Senatu niewiele zmieniła w obrazie, który można było uzyskać w poniedziałek rano na podstawie sondaży przeprowadzanych przed lokalami wyborczymi: rządząca Zjednoczona Prawica utrzymała niewielką przewagę w Sejmie, do którego weszły też – obok KO i Lewicy – PSL i Konfederacja. ZP straciła jednak większość w Senacie. Krajowy rynek przyjął te informacja dosyć obojętnie. WIG-20 stracił w poniedziałek 0,5 proc. naśladując w dużej inne rynki europejskie, które w większości też lekko korygowały piątkowe wzrosty wywołane informacją o częściowym porozumieniu handlowym pomiędzy USA i Chinami, które pozwoliło uniknąć planowanej na 15 października kolejnej podwyżki amerykańskich ceł na chińskie towary. Silnie o 5,1 proc. spadał jedynie indeks giełdy w Turcji być może zagrożonej sankcjami gospodarczymi po ostatniej inwazji na północną Syrię.

I po wyborach

Poniedziałkowa sesja na rynku akcji w Stanach Zjednoczonych stała pod znakiem minimalnych spadków, a we wtorek rano w Azji brak było jakiejś wyraźnej tendencji. Najwyżej od ponad roku znalazł się indeks giełdy tajwańskiej, a o 1,8 proc. rósł Nikkei, który nadrabiał zaległości z poniedziałku, kiedy to giełda w Tokio była nieczynna (trwały również spekulacje na temat wpływu wydatków związanych z odbudową terenów zniszczonych przez tajfun Hagibis).

I po wyborach

Od roku w obrębie trendu wzrostowego przebywa – walczący obecnie z oporami wyznaczonymi przez szczyty z lat 2015-2018 – kurs akcji spółki Wadex (C/Z 12,5, C/WK 1,88) będącej producentem systemów kominowych z blachy nierdzewnej i kwasoodpornej:

I po wyborach

W ostatnich tygodniach ważny opór w strefie 6,40-6,40 przełamał kurs akcji Sunexu (C/Z 13,4 C/WK 1,53, stopa dywidendy 1 proc.), który jest producentem rozwiązań w zakresie techniki solarnej:

I po wyborach

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin warto wspomnieć o utrzymaniu się w sierpniu ujemnej dynamiki produkcji przemysłowej w Turcji:

I po wyborach

… i w strefie euro:

I po wyborach

… spadku wysokości stopy bezrobocia w Polsce do nowego 29-letniego minimum (5,1 proc.) we wrześniu:

I po wyborach

… lekkim zmniejszeniu się deficytu obrotów bieżących Polski w sierpniu (do -606 mln euro):

I po wyborach

… i rozjechaniu się we wrześniu rocznych dynamik PPI (-1,2 proc.; najmniej od ponad 3 lat) i CPI (+3 proc.; najwięcej od 6 lat) w Chinach:

I po wyborach

Wojciech Białek

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+