Zgarnij zniżkę 40%

Indeks dolara w pobliżu tegorocznych szczytów

Opublikowano 20.05.2019, 12:13
Zaktualizowano 14.05.2017, 12:45

Kluczowy czynnik dla rynków finansowych będą stanowiły nastroje rynkowe. Wojna handlowa pozostanie w cieniu takich wydarzeń jak wybory do Parlamentu Europejskiego czy próba przełamania impasu politycznego w Wielkiej Brytanii. Ponadto z punktu widzenia rynków w tym tygodniu ważne będą wstępne odczyty indeksów PMI z Europy, które pozwolą oceni
perspektywy dla europejskiej gospodarki i być może odpowiedzieć na pytania odnośnie tego czy to co najgorsze koniunktura w Europie ma już za sobą? Opublikowane zostaną notatki z ostatniego posiedzenia Banku Rezerw Australii i Rezerwy Federalnej, jednakże wydaje się, że nie wniosą one nowych informacji w kwestii nastawienia w polityce monetarnej tych banków centralnych. Dużo ciekawych danych napłynie z Polski, co pozwoli ocenić jak radziła sobie krajowa koniunktura na początku II kwartału. Publikacje powinny potwierdzić solidne tempo wzrostu płac oraz odporność polskiej produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej na spadek aktywności gospodarczej w Europie.

Indeks dolara silnie zyskał na wartości w minionym tygodniu niwelując spadki z końca kwietnia i początku maja. W piątek wsparcie dla notowań amerykańskiej waluty stanowił bardzo wysoki odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan, którego wstępne wskazanie potwierdziło utrzymujące się bardzo dobre nastroje amerykańskich konsumentów. Wskaźnik wzrósł do 102,4 pkt. z 97,2 pkt. wspierając nadzieje na podtrzymanie popytu konsumpcyjnego na dobrym poziomie. Indeks dolara przybliżył się ponownie w okolice tegorocznych maksimów lokalnych w oczekiwaniu na nowe impulsy. Wobec aktualnie dość neutralnego nastawienia Fed w polityce monetarnej, który jak na razie daje jasno do zrozumienia, że obecne podejście jest właściwe, do większej zmienności na walucie amerykańskiej może przyczyniać się panujący klimat inwestycyjny, jak i publikowane dane z gospodarki USA.

Jest to reklama strony trzeciej. Nie jest to oferta ani rekomendacja Investing.com. Zapoznaj się z polityką tutaj lub usuń reklamy .

Nowy tydzień przynosi lekkie umocnienie złotego, który pozostawał pod wpływem zmian na głównej parze walutowej EUR/USD i nastrojów rynkowych. Dziś notowaniom EUR/PLN udało się powrócić poniżej okrągłego poziomu 4,3000, natomiast USD/PLN po raz kolejny wybronił strefę oporu w rejonie 3,8585-3,8635. Jeśli zaplanowane na kolejne dni publikacje z polskiej gospodarki pozytywnie zaskoczą, to może pomóc w odreagowanie zeszłotygodniowej deprecjacji PLN.

USD/PLN

Indeks dolara w pobliżu tegorocznych szczytów


USD/PLN po raz kolejny nie zdołał wyjść powyżej strefy oporu w rejonie 3,8585-3,8635, co aktualnie skutkuje lekkim odreagowaniem wzrostów z minionego tygodnia. Z technicznego punktu widzenia notowania mogą obecnie kierować się w okolice linii Tenkan, która wyznacza wsparcie w okolicy 3,8385. Układ kluczowych średnich kroczących EMA w skali D1 ( 50-, 100- i 200-okresowej) sprzyja w średnim terminie stronie popytowej na tej parze.

USD/CHF

Indeks dolara w pobliżu tegorocznych szczytów


USD/CHF dziś nieco odreagowuje zeszłotygodniowe wzrosty. Notowaniom udało się zejść poniżej wsparcia w postaci 50-okresowej średniej EMA w skali D1, co może doprowadzić do pogłębienia spadków. Z technicznego punktu widzenia notowania mogą obecnie się kierować w okolice 100-oklresowej średniej EMA w skali D1, która wyznacza wsparcie w rejonie 1,0050, tuż poniżej którego przebiega 38,2% zniesienia Fibo całości impulsu wzrostowego z okolic 0,9715.

Najnowsze komentarze

Zainstaluj nasze aplikacje
Zastrzeżenie w związku z ryzykiem: Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.
© 2007-2024 - Fusion Media Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.