Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek-wtorek, 08-09.04.2019

Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek-wtorek, 08-09.04.2019

MentorFinansowy  | 07.04.2019 22:40

Kontrakty terminowe na WIG20 w drugiej części ubiegłego tygodnia znów zaskoczyły, bo po mocnym dla Byków wtorku mieliśmy zdecydowaną kontrę Niedźwiedzi w piątek. Wybita została istotna dla obu stron bariera: 2370-80. Dopóki jednak popyt będzie się bronił nad wsparciem w okolicy 2350, wzmocnionym równością korekt na ostatnich wzrostach na D1, dopóty sytuacja nie będzie rozstrzygnięta.
Warto podkreślić, że wybicie w piątek w dół strefy 2370-80 oznaczało jednocześnie zejście kursu poniżej linii szyi oRGR-u na D1 (o zasięgu ok. 2460) oraz cofnięcie do górnego ograniczenia flagi (o zasięgu ok. 2470) na D1. O tych formacjach była mowa w poprzednim artykule analitycznym.

Zostały one wybite z pozytywnym skutkiem dla Byków we wtorek. Obecne cofnięcie wyraźnie nadwyręża ten obraz, choć trzeba pamiętać, że dopiero zanegowanie prawego ramienia odwróconej głowy z ramionami (oRGR) i mediany flagi byłoby rozstrzygające. To zaś wymagałoby spadku poniżej 2300.
Zwróćmy jednak uwagę, że tuż nad 2350 jest też równość korekt spadkowych na ostatnim wzroście na D1, więc Byki mają tu dodatkowy (poza regularnym wsparciem na D1) poważny powód do obrony. A zatem pokonanie przez podaż tego miejsca lub mocne odbicie od niego za sprawą popytu można by uznać za ważny znak dla jednej ze stron.
Sytuacja intradayowa może z jednej strony sugerować kontynuację zniżek, bo wcześniejsze były dynamiczne (zresztą piątkowa świeca dzienna tez jest atutem Niedźwiedzi). Z drugiej strony jednak mamy do czynienia ze zniżkującym klinem na M15, który może zgodnie z zasadami próbować się wkrótce wybijać na północ.

W Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play mieliśmy dobrą do gry sesję w piątek, choć bezpieczniej było zacząć nie od regularnego zagrania, a od skalpa na S z ok. 2389-91 w stronę 2380-85 z opcją przedłużenia zagrania do 2370-74.Trochę to trwało na początku, ale potem w sumie ładnie zaliczali cele. I dość szybko. Później były dane z amerykańskiego rynku pracy i godzinne oczekiwanie na wybicie z wąskiej konsolidacji, żeby zagrać finalnie shorta z celem 2354-56. Możesz dołączyć do programu na próbę!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

MentorFinansowy

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+