Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek-wtorek, 21-22.10.2019

Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek-wtorek, 21-22.10.2019

MentorFinansowy  | 20.10.2019 22:54


Kontrakty terminowe na WIG20 w drugiej części minionego tygodnia podeszły pod opór 2190-95, a w piątek - na fali rozczarowania na Zachodzie sytuacją wokół Brexitu - wróciły do konsolidacji między 2150+ a 2170-72. Cały czas można brać pod uwagę – z punktu widzenia wykresu dziennego – kontynuację ruchu w stronę 2200-220, natomiast z punktu widzenia sytuacji intradayowej bardziej spadek poniżej 2150, w stronę 2100.
Jeśli chodzi o wykres dzienny, to nie zmieniło się zbyt wiele. Patrząc na ten interwał dzienny, nadal widzimy, że w poprzedni piątek doszło do bardzo ładnego wybicia bariery w okolicy 2150 przez duży biały korpus dzienny. Późniejsze cofnięcie doszło do tej bariery, a późniejsza konsolidacja odbywała się nad nią i tym samym także nad połową wysokości wspomnianego korpusu dziennego.

Wzmocnienie koncepcji wzrostowej stanowi flaga pro wzrostowa na H4, o zasięgu na poziomie ok. 2257, która została dość ładnie wybita w ostatni czwartek, po czym nastąpiło standardowe cofniecie do górnego ograniczenia flagi. Nie można jednak wykluczyć, że Niedźwiedzie będą - w razie próby realizacji zasięgu flagi - skutecznie broniły się za pomocą podwójnego szczytu w rejonie 2220.

Przypominam, że na poziomie 2220 mamy równość dużych korekt na D1 (podobnie na H4) oraz zniesienie 61,8% wzrostu, który rozpoczął się w końcu sierpnia.
Przechodząc do sytuacji na intradayu, zauważę, że w piątek rynek wrócił do wnętrza konsolidacji między 2150+ a 2170-72, która trwała ponad trzy dni. To jest okoliczność obciążająca konto Byków, więc bez ponownego wyjścia w gorę z tego ex-ruchu bocznego popyt nie odzyska inicjatywy.

Nasi czytelnicy – współpracujący na bieżąco z autorem artykułu w ramach programu Mail & Play i w Mentoring & Trading Room-ie – starali się grać w piątek shorta z rejonu 2170-72 do 2148-51/52. Warto jednak zwrócić uwagę, że po sygnale sprzedaży tzw. cofka była jednak tylko do 2169, a zakończenie ruchu z kolei nastąpiło na poziomie 2154. Tak więc zarówno wejście, jak i wyjście napotkało na pewne trudności i nie wszyscy musieli zrealizować w pełni to zagranie. Inwestuj codziennie na FW20 razem z autorem artykułu!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

MentorFinansowy

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację

Więcej wiadomości rynkowych, więcej powiadomień, więcej sposobów dostosowania listy obserwowanych aktywów tylko w aplikacji

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.