Kurs złota rośnie z powrotem w stronę 1500$ bo amerykańskie dane straszą recesją

Kurs złota rośnie z powrotem w stronę 1500$ bo amerykańskie dane straszą recesją

Poznajrynek.pl  | 02.10.2019 16:07

Kurs złota umacnia się około 1,2% osiągając poziom 1498 dolarów za uncję, po tym jak słabe amerykańskie dane wzmocniły obawy o wejście tej największej, światowej gospodarki w przyszłym roku w recesję.

Według danych prywatnego, amerykańskiego instytutu ADP firmy dodały we wrześniu skromne 135 tys. miejsc pracy w sektorze prywatnym, podczas gdy konsensus analityków przewidywał ich aż 152 tys. Również zrewidowano w dół odczyt za sierpień z 195 tys. do jedynie 157 tys. nowych miejsc pracy. Z kolei wcześniej poznaliśmy bardzo słaby odczyt indeksu produkcyjnego instytutu ISM na poziomie 47,8 punktów, co jest najgorszym wynikiem od czerwca 2009 roku. Konsensus analityków przewidywał odczyt na poziomie 50,2 punktów wobec 49,1 punktów odnotowanych w sierpniu. Warto dodać, że każdy odczyt poniżej 50 oznacza pogorszenie się kondycji amerykańskiego przemysłu.

Cena złota spadła dość wyraźnie w zeszłym tygodniu ponieważ obawy o słabość globalnej gospodarki przyczyniły się do silnego wzrostu wartości dolara amerykańskiego, który w zeszłą środę odnotował nowe, dwuletnie maksimum na poziomie ponad 99 punktów względem koszyka głównych walut . Jednak najwyraźniej kurs tego szlachetnego kruszcu znalazł wsparcie w okolicy poziomu 1480 dolarów za uncję i umacnia się teraz dzięki słabym danym z amerykańskiej gospodarki .

Z technicznego punktu widzenia kurs złota zbliża się ponownie do psychologicznego oporu na poziomie 1500 dolarów. Jego przebicie otwarłoby ponownie drogę w stronę strefy oporu pod poziomem 1535,5 dolarów. W przeciwnym wypadku kurs może spać nawet do strefy wsparcia ograniczonej od dołu poziomem 1448 dolarów.

kurs złota, dzienny

Poznajrynek.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację

Więcej wiadomości rynkowych, więcej powiadomień, więcej sposobów dostosowania listy obserwowanych aktywów tylko w aplikacji

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.