Poranny przegląd rynków – Dax kontynuuje wzrosty, złoto mocno w dół

Poranny przegląd rynków – Dax kontynuuje wzrosty, złoto mocno w dół

Comparic.pl  | 17.04.2019 11:34

Przed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. W nocy poznaliśmy dane o inflacji z Nowej Zelandii. Kurs NZD/USD zareagował dynamicznym spadkiem po godzinie 0:45, kiedy były publikowane odczyty. Jeżeli chodzi o dzisiejszą sesję, to kalendarz makro na środę zawiera sporo odczytów makro, możemy się więc spodziewać podwyższonej zmienności na rynkach. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na ropie, dolarze nowozelandzkim, złocie, USD/CAD, a także na niemieckim Daxie. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszej sesji? Zapraszam na poranny przegląd rynków.

NZD/USD w dół po danych z Nowej Zelandii

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) ruszył mocno w dół po godzinie 0:45, kiedy poznaliśmy dane o inflacji. W zaledwie kilka minut kurs osunął się o ponad 100 pipsów. Aktualnie kurs kształtuje się na poziomie 0,6730, mamy więc do czynienia ze sporym odbiciem, niemniej cały czas kurs NZD/USD znajduje się pod kreską. Patrząc na sytuację technicznie, na interwale H1 istnieje szansa na załamanie tendencji spadkowej. Cena walczy w tej chwili przy górnym ograniczeniu układu Overbalance. Moim zdaniem będzie ono kluczowe dla dzisiejszej sesji. Jeżeli zobaczymy powrót poniżej górnego ograniczenia, spodziewałbym się kontynuacji spadków i wybicia nowych minimów. Niemniej zanegowanie układu, powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, możliwe są więc dwa scenariusze.

Poranny przegląd rynków – Dax kontynuuje wzrosty, złoto moc

Ropa naftowa jednak w górę

Ropa nie ma ochoty na spadki. Po dotarciu do strefy przy poziomie 64 dolarów, pojawiła się podaż, jednak nie była ona na tyle silna, aby sprowadzić kurs na niższe poziomy. Dlatego też pisałem, że nie lubię łapać szczytów. Dużo łatwiej dołączyć się do trendu, który jest wyraźnie wzrostowy. Wybicie strefy przy poziomie 64$ może doprowadzić do kolejnej fali wzrostowej. Jeżeli jednak poziom byłby dalej broniony to w szerokim ujęciu wsparciem w dalszym ciągu powinno być dolne ograniczenie układu Overbalance.

Poranny przegląd rynków – Dax kontynuuje wzrosty, złoto moc

Niemiecki Dax kontynuuje wzrosty

Wczoraj niemiecki indeks Dax zareagował w punkt na wyznaczaną strefę. Przetestowany został obszar przy 12 045, a następnie rynek ruszył mocno w górę, utrzymując się do końca sesji na maksimach. Aktualnie możemy obserwować lokalną konsolidację. Wybicie z zielonego prostokata powinno dać sygnał albo do ataku na mierzenie 161,8%, lub do korekty spadkowej. Wsparciem pozostaje strefa przy 12 045 pkt.

Poranny przegląd rynków – Dax kontynuuje wzrosty, złoto moc

USD/CAD w konsolidacji

Kurs dolara do dolara kanadyjskiego, znajduje się od dłuższego czasu w wyraźnej konsolidacji. Dziś poznamy dane z USA i Kanady, co powinno doprowadzić do większej zmienności. Być może wreszcie dojdzie do jakiegoś bardziej zdecydowanego ruchu. Aktualnie wsparciem jest strefa przy poziomie 1,3300, a oporem ta przy 1,3460.

Poranny przegląd rynków – Dax kontynuuje wzrosty, złoto moc

Złoto dociera do kluczowego wsparcia

W poprzednich analizach złota wskazywałem wyraźnie kierunek spadkowy. Rynek zgodnie z założeniami dotarł do strefy wsparcia przy poziomie 1278$. Pomimo dużego impetu spadkowego, możliwe są jak zawsze dwa scenariusze. Jeżeli strefa będzie broniona, to powinien zostać wygenerowany ruch wzrostowy w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. W przeciwnym razie, wybicie strefy dołem, powinno dać sygnał do większych spadków. Jesteśmy więc na kluczowym oporze z perspektywy interwału D1.

Poranny przegląd rynków – Dax kontynuuje wzrosty, złoto moc

Kalendarz makro na 17 kwietnia

Kalendarz na środę jest bogaty w dane makro. W nocy poznaliśmy odczyty z Nowej Zelandii, Japonii, a także Chin, a następne godziny przyniosą kolejną dawkę informacji. Podczas sesji europejskiej należy zwrócić uwagę na dane odnośnie inflacji, będzie to szczególnie godzina 10:30 (UK) i 11:00 (strefa euro). Po południu tradycyjnie o 14:30 publikowane będą odczyty z USA i Kanady. W przypadku Kanady będą to ponownie dane o inflacji, które powinny przyczynić się do większych ruchów. W kalendarzu znajduje się także przemówienie prezesa Banku Anglii – godzina 15:00, możemy się wiec spodziewać dziś większej zmienności na funcie brytyjskim.

Poranny przegląd rynków – Dax kontynuuje wzrosty, złoto moc

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+