Poranny przegląd rynków – złoto rozpoczyna trend spadkowy

Poranny przegląd rynków – złoto rozpoczyna trend spadkowy

Comparic.pl  | 18.04.2019 10:33

Przed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Dziś w nocy poznaliśmy dane z Australii, miały one jednak tylko chwilowy wpływ na zachowanie się kursu dolara australijskiego. Po godzinie 3:30 mogliśmy obserwować dynamiczny ruch w górę na niecałe 30 pispów, a następnie ruch przeciwny. Aktualnie kurs kształtuje się na poziomie 0,7178. Odczyty jakie poznaliśmy były raczej zgodne z oczekiwaniami, stopa bezrobocia w Australii pozostała na niezmienionym poziomie 5%. Zmiana zatrudnienia wyniosła +25,7K. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na dolarze australijskim, złocie, EUR/USD, indeksie Nasdaq, a także na niemieckim Daxie. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszej sesji? Zapraszam na poranny przegląd rynków.

AUD/USD w dalszym ciągu powyżej średniej 200 sesyjnej

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) utrzymuje się powyżej średniej z ostatnich 200 sesji, a także powyżej linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. W dalszym ciągu obowiązuje więc scenariusz wzrostowy. Celem dla pozycji długich pozostają szczyty z końcówki stycznia tego roku – okolice 0,7270. Scenariusz zmieni się na spadkowy w momencie powrotu poniżej średniej kroczącej.

Poranny przegląd rynków – złoto rozpoczyna trend spadkowy

EUR/USD odbija od 1,1320

Kurs EUR/USD po obronie układu Overbalance ruszył zgodnie z założeniami na poziom 1,1320. Doszło wiec do wypełnienia scenariusza, mimo, że rynek nie wybił nowych szczytów. Aktualnie strefa przy 1,1320 pozostaje oporem, wsparciem jest również bez zmian strefa przy 1,1280. Po wybiciu w jedną ze stron, powinniśmy zobaczyć większy ruch trendowy.

Poranny przegląd rynków – złoto rozpoczyna trend spadkowy

Pierwsze oznaki korekty na Niemieckim indeksie Dax ?

Wczoraj niemiecki indeks Dax zgodnie z oczekiwaniami kontynuował ruch w górę. Podaż pojawiła się dopiero nieco powyżej współczynnika 161,8% wyznaczonego z ostatniej korekty. Aktualnie możliwy jest więc scenariusz korekcyjny. Pamiętajmy jednak, że znajdujemy się w trendzie wzrostowym i na każdym z wyznaczonych wsparć może pojawić się reakcja popytowa.

Poranny przegląd rynków – złoto rozpoczyna trend spadkowy

Nasdaq – cofnięcie z historycznych szczytów

Amerykański indeks dotarł do szczytów z października 2018 roku, po czym możemy obserwować wyraźne cofnięcie. Wczorajsza sesja co prawda zakończyła się na plusie, jednak widać wyraźny cień górny, który może być zapowiedzią ewentualnej korekty spadkowej. Jeżeli faktycznie taka by się pojawiła, to pamiętajmy, że znajdujemy się w trendzie wzrostowym. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, dopiero jego wybicie świadczyłoby o zmianie scenariusza na spadkowy.

Poranny przegląd rynków – złoto rozpoczyna trend spadkowy

Złoto wybija wsparcie

Złoto wybija wsparcie przy poziomie 1278$, obowiązuje więc scenariusz spadkowy. Aby mówić o wzrostach rynek musiałby wrócić powyżej strefy przy 1278$, wtedy też byłaby szansa na większe ruch w górę. Na razie nie wygląda to jednak dobrze dla kupujących, ważne wsparcie zostało złamane, dlatego niewykluczone są spadki nawet w okolice mierzenia 50% całej ostatniej fali wzrostowej.

Poranny przegląd rynków – złoto rozpoczyna trend spadkowy

Kalendarz makro na 18 kwietnia

Kalendarz na czwartek jest bogaty w dane makro. Podczas sesji europejskiej publikowane będą między innymi wskaźniki PMI dla przemysłu. Poznamy także dane o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. W późniejszych godzinach, na sesja amerykańskiej poznamy poznamy szereg odczytów z USA i Kanady, najważniejsze będą również sprzedaż detaliczna, a także wskaźniki PMI. Na dzisiejszej sesji zmienności nie powinno więc brakować.

Poranny przegląd rynków – złoto rozpoczyna trend spadkowy

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+