Strategia PSV: Czwartkowe poziomy na DAX – 11.480?

Strategia PSV: Czwartkowe poziomy na DAX – 11.480?

Comparic.pl  | 28.03.2019 10:50

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Wczorajsza sesja na niemieckim indeksie finalnie okazała się jedną wielką konsolidacją – a z wykresu M5/M15 łatwo odczytać formację głowy z ramionami (RGR) przynajmniej w teorii zapowiadająca dalsze spadki. Czy spadki faktycznie zostaną rozpoczęte? Być może. Ogólna tendencja wskazuje co prawda na możliwość wystąpienia spadków z perspektywy średnioterminowej, jednak jestem daleki od stwierdzeń, jakoby indeksy europejskie miały przed sobą jakieś większe spadki.

Strategia PSV: Czwartkowe poziomy na DAX – 11.480?
DAX M5 27.03.2019

To, co wydarzyć się może w ciągu najbliższych dni to raczej zejścia testujące dolne ograniczenia w celu szukania oparcia wykresu – odpowiedniego miejsca do akumulacji pozycji długich z celem poziomów 12.600 – 12.800, które w tym roku ponownie ujrzymy.

W tym momencie warto raczej skupić się na sesji intraday – a w niedługo pojawi się szczegółowa analiza dotycząca niemieckiego rynku wraz z średnioterminowymi projekcjami opisującymi potencjalne miejsca oparcia wykresu.

Wracając jednak jeszcze na chwilę do wczorajszej sesji handlowej – niewiele sesja ta wniosła prócz opisywanej już formacji, teoretycznie wskazującej na możliwość wystąpienia dalszych spadków. Projekcja na dziś będzie stosunkowo prosta i zarazem uwzględniająca to, co widoczne jest już dla wszystkich inwestorów intraday (RGR).

DAX intraday

Podczas dzisiejszej sesji trzeba zadać sobie pytanie – czy wierzę w formację RGR? Nie, bo to nie kwestia wiary, tylko statystyki. Czy statystycznie RGR się sprawdza? Nie. Jest to najbardziej rozpoznawalna formacja – ponieważ łatwo się ją odnajduje na wykresie, jednak nie idzie za nią żadna statystyczna przewaga. Z szacunków Bułkowskiego wynikało niegdyś (jeśli nadal nic w tej materii się nie zmieniło), że RGR to statystyka sprawdzalności rzędu 33 – 35%. A więc żadna. Dlatego też zaufam swojemu postrzeganiu niemieckiego rynku i powiem, że podczas dzisiejszej sesji oczekuje się wzrostów do poziomu 11.480.

Strategia PSV: Czwartkowe poziomy na DAX – 11.480?
DAX M5 28.03.2019

Powyżej na wykresie zaznaczone są kluczowe poziomy dla sesji, które z całą pewnością będą znaczące – zwłaszcza w godzinach porannego handlu. Oczekuje się zejścia ale i utrzymania poziomu 11.380 skąd wygenerowany powinien być sygnał long z celem 11.450 / 11.480 – następnie zjazd w strefę cen uśrednionych wynikających z dwóch sesji handlowych.

Dopiero przełamanie poziomu 11.380 skutkować będzie zejściem do poziomów docelowych dla pozycji krótkich 11.330 oraz 11.285. Poziom 11.285 powinien być nawet w czarnym scenariuszu DAX’a utrzymany przed dalszymi spadkami. Innymi słowy, układem wspierającym dalsze wzrosty jest poziom 11.380 i tak długo jak długo zostanie utrzymany – liczyć można nadal na kampanię long.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 28.03
R3 = 11.733
R2 = 11.594
R1 = 11.527
P.P = 11.455
S1 = 11.388
S2 = 11.316
S3 = 11.177

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+