Strategia PSV: Środa, dzień odświeżenia poglądu na FDAX. Czyli co w indeksie piszc

Strategia PSV: Środa, dzień odświeżenia poglądu na FDAX. Czyli co w indeksie piszc

Comparic.pl  | 17.04.2019 11:19

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Wtorkowa sesja handlowa wykonała faktycznie ruch pod planowane zakresy cenowe – kiedy podczas wczorajszej odprawy mowa była o przedziale cenowym 12.135 – 12.175, z naciskiem na strefie kontraktów opcyjnych z obecnej jeszcze kwietniowej serii na poziomie 12.150 punktów. Strefa została prawie zaliczona – ponieważ maksymalne podejście widoczne nawet w momencie pisania analizy to poziom 12.148 – jednak warto pamiętać, że rozstaw opcji jest na zasadzie zliczania co określony próg poziomu – czyli co 50 punktów a nie z dokładnością do jednego.

Strategia PSV: Środa, dzień odświeżenia poglądu na FDAX. Cz
DAX M1 17.04.2019

Wraz z aktywowaniem całkowitego zasięgu spodziewałem się jeszcze podczas poprzedniej analizy online niemieckiego indeksu DAX zejścia – zrzucenia indeksu w okolice 11.850 – 11.750/720 zgodnie z udostępnianym później szablonem wykresu dla osób obecnych na spotkaniu oraz dla prowadzonego przeze mnie czatu Telegram. Tymczasem wkroczyliśmy w strefę i trzeba ocenić, czy wcześniejsze założenie miało “ręce i nogi” oraz – czy nadal pozostaje niezmienne. W tym wypadku weryfikacja wcześniejszych założeń wcale nie jest prosta i jednoznaczna, jednak – pozostaje przy tych samych założeniach.

Strategia PSV: Środa, dzień odświeżenia poglądu na FDAX. Cz
Profil Wolumenowy DAX 17.04.2019

Biorąc pod uwagę profil wolumenowy – czy również ‘rynek wolumenowy’ niemieckiego indeksu DAX widać wyraźnie, bez konieczności dłuższego pozostawania przy opisie co na nim widać. Strefa, która ma szansę zostać jeszcze raz przetestowana to zdecydowanie strefa “1”. To będzie strefa wsparcia, która w moim odczuciu nie będzie tak łatwa do przełamania. Dopiero w momencie jej przełamania kolejnym poziomem wsparcia wolumenowego jest strefa “2”, która widoczna jest na powyższym wykresie.

Czy zejście odbędzie się od razu w planowane tereny? Zdecydowanie nie. Czy stanie się to finalnie? W moim odczuciu tak. Czy mamy na rynku hossę? Absurd. Prędkość zmiany zdania inwestorów typu retail jest proporcjonalna do zmiany pogody w kwietniu. Wychodząc z domu pada śnieg, wracając świeci słońce i odczyt pogody zwiastuje 16 stopniowe ocieplenie. Podobnie jest zresztą na rynku. Gdy zainicjowałem scenariusza na 12 tysięcy punktów – również nie było łatwo. Rynek wygenerował znaczny ruch z poziomów 11.300 do 11.830 po czym wykonał znaczną korektę w tereny – ponownie 11.300. Stamtąd dopiero po drugim teście poziomu ruch finalnie znalazł się na 12 tysiącach. Jednak zanim finalnie ruch został wygenerowany przy górze osiągając cel – spotkałem się z twierdzeniem, że “teraz to już piekło”, gdzie pojawiały się opinie z poziomami 10.000 punktów, tylko dlatego, że rynek wykonał kilkuset punkowe zejście.

Podobnie zresztą jest teraz, kiedy rynek rośnie – zmiana zdania na “no to teraz mamy hossę” może nieco bawić, ponieważ o hossie nie dość, że nie ma mowy, to w dodatku brzmi to nieco zabawnie z ust tych, którzy jeszcze przed chwilą widzieli “sromotną bessę”.

Nie oznacza to, że ktoś się pomylił – bo racja na rynku nie ma żadnego znaczenia. Oznacza to tylko, że rynek jest w stanie w prosty sposób wpłynąć na zdanie, wyciskając wszystko z tych, którzy nie trzymają się swoich założeń. Oczywiście weryfikacja ich i zmiana zdania jest elementem zdroworozsądkowego podejścia, jednak w tym przypadku mowa o czymś zupełnie innym. Hossa na rynku pojawi się wtedy, kiedy niemieckie spółki ponownie rozpoczną ataki na swoje szczyty, a niemiecki indeks DAX zacznie atakować strefę 13.500 punktów. Wszystko pomiędzy 10.200 a 13.500 jest zwyczajnym pasmem konsolidacji wykresu – w którym obydwie strony są równie prawdopodobne.

Wracając jednak do tematu – zmiana założenia odnośnie obecnej sytuacji a możliwości wykonania korekty odbędzie się wraz z przełamaniem poziomu 12.200/220. Wówczas mowa będzie dopiero o możliwości dalszych, stanowczych podejść z celem 12.450/550.

Strategia PSV: Środa, dzień odświeżenia poglądu na FDAX. Cz
DAX D1 17.04.2019

DAX intraday

Tymczasem jeśli chodzi o sesję intraday – zgodnie z przedstawionym poniżej wykresem oczekuje się rozegrania trwającego boxa, z którego wyjście indeksu jest na razie zagadką. Jeśli indeks wyłamie dolne ograniczenie wówczas celem TP1 dla pozycji krótkich będzie 12.080, TP2 zaś strefa 12.020. W momencie utrzymania boxa celem dla pozycji długich będzie poziom 12.200 – która powinna być z rezerwą do 20 punktów przez wykres broniona. Wówczas, jeśli obrona zostanie potwierdzona wykres powinien zejść w okolice 12.120 jako TP1, oraz 12.080 jako TP2.

Strategia PSV: Środa, dzień odświeżenia poglądu na FDAX. Cz
DAX M5 17.04.2019

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 17.04
R3 = 12.297
R2 = 12.199
R1 = 12.158
P.P = 12.102
S1 = 12.061
S2 = 12.004
S3 = 12.907

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+