“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 17.04.2019 GBP/USD, AUD/USD

“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 17.04.2019 GBP/USD, AUD/USD

Comparic.pl  | 17.04.2019 11:30

“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action (WA:ACT) oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

GBP/USD

“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 17.04.2019 GBP/USD,

Para GBP/USD pozostaje zamknięta w dużym Inside Barze opartym o świece tygodniową. Para buduje coś w rodzaju klina zniżkującego. Obecnie para dotarła do ważnego wsparcia i pozostaje w jego zakresie od prawie tygodnia. Jego pokonanie doprowadzi do testu dolnego ograniczenia konsolidacji. Jeżeli para i tę przeszkodę pokona, czyli wybije z IB dołem, będziemy mieli początek budowy minimum fali c w fali B wyższego rzędu. Oznacza to spadki w okolice poziomu 1,2880, czyli wsparcia wyznaczonego na dołku fali b fali A. Jeżeli jednak parze uda się obronić testowane obecnie wsparcie i para ruszy w górę w kierunku górnego ograniczenia IB, to wejdzie w życie scenariusz zakładający kontynuację obecnej struktury w ramach fali c fali C wyższego rzędu. W pierwszym przypadku, wybicie z IB dołem i re-test od dołu strefy wsparcia, będzie okazją do szukania pozycji pod spadki. W drugim, trzeba będzie poczekać na falę impulsu i dopiero na jej korekcie szukać pozycji pod wzrosty.

“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 17.04.2019 GBP/USD,

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para cały czas balansuje na płaskiej i długiej linii Tenkan z wykresu tygodniowego. Mocniejszy impuls w dół pokonujący trwale linię, powinien doprowadzić do ruchu w kierunku płaskiej KIjun W1. Tam powinna zakończyć się ewentualna fala c w fali B. Wyjście ponad Tenkan W1, co będzie równoznaczne z pokonaniem Kijun D1 i wyjściem ze wzrostowej chmury, da sygnał dla scenariusza wzrostowego.

AUD/USD

“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 17.04.2019 GBP/USD,

Para AUD/USD dotarła kilka dni temu do przeszkody, jaką jest linia poprowadzona po ostatnich szczytach. Po dwóch dniach niepewności, para zaatakowała linię i obecnie znajduje się ponad nią (świeczka dzienna nie została zakończona). Jeżeli parze uda się utrzymać obecne poziomy, to ruch w kierunku poziomu 0,7620 będzie możliwy. Trzeba jednak uwzględnić miejsce w jakim para znajduje się, a jest to poziom mocnej strefy podażowej. Bardzo możliwe, że para odrzuci strefę i powróci poniżej linii, co będzie można traktować jako fałszywe wybicie. Będzie to sygnał do zakończenia fali B, a to oznacza spadki w ramach właściwej fali C. Na razie nie biorę pod uwagę układu 1212, jaki może się tworzyć. Dopiero ewentualna korekta ostatniej fali wzrostowej, wyjaśni z czym mamy do czynienia. W pierwszym scenariuszu, trwałe wyjście ponad linię i jej re-test od góry, będzie okazją do szukania pozycji pod wzrosty. W drugim, fałszywe wybicie i zejście poniżej linii i strefy wsparcia, oraz ich re-test, będzie okazją do szukania pozycji krótkiej.

“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 17.04.2019 GBP/USD,

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para znajduje się powyżej wszystkich linii i ponad chmurą. Ostatnio, para przetestowała od góry przedłużoną, tygodniową linię Tenkan i do momentu zejścia poniżej niej, obowiązuje scenariusz wzrostowy. Na razie nie ma czystego impulsu, dlatego wstrzymuję się z grą na tej parze.

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+