Zgarnij zniżkę 40%
Nowość! 💥 Skorzystaj z ProPicks i zobacz strategię, która pokonała S&P 500 o +1,183% Zdobądź 40% ZNIŻKĘ

W oczekiwaniu na nowe impulsy

Opublikowano 12.09.2018, 12:20
Zaktualizowano 14.05.2017, 12:45

Rynki pozostają trochę w fazie zawieszenia w oczekiwaniu na nowe impulsy. Co prawda utrzymują się nieco lepsze nastroje od początku tego tygodnia, jednakże inwestorzy prezentują postawy zachowawcze w obliczu niepewności związanej z niepięciami handlowymi. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się konflikt na linii USA- Chiny, który zmierza w złym kierunku. W związku z tym, że prezydent Trump planuje wprowadzić kolejne cła na towary importowane z gospodarki Państwa Środka, Pekin zamierza zwrócić się do Światowej Organizacji Handlu o zgodę na nałożenie sankcji handlowych na USA. Dziś uwaga rynków będzie się koncentrować na danych o dynamice cen producentów w USA oraz informacjach płynących z raportu nt. kondycji amerykańskiej gospodarki tzw. Beżowa Księga. Sierpniowy odczyt wskaźnika PPI pozwoli lepiej ocenić tendencje w inflacji CPI. Najprawdopodobniej również zostanie podtrzymany pozytywny obraz odnośnie warunków ekonomicznych panujących w 12 dystryktach Fed, co będzie stanowiło argument za kontynuacją stopniowego zacieśniania polityki pieniężnej w USA.


Podczas środowej sesji na rynku walutowym tanieje nieco dolar. EUR/USD oscyluje wokół poziomu 1,1600 i najprawdopodobniej węższy zakres wahań utrzyma się na tej parze w oczekiwaniu na jutrzejszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego. Obwy o eskalację napięć handlowych między USA a UE wydają się mniejsze, co znalazło swoje odbicie we wczorajszym odczycie indeksu ZEW z Niemiec, który wskazywał, że drugi miesiąc z rzędu poprawiły się nastroje niemieckich inwestorów i analityków. W tym tygodniu widać także lepszy sentyment do waluty brytyjskiej w związku z zapewnieniami, że umowa dotycząca Brexitu zostanie zawarta w najbliższych kilku tygodniach. Ponadto rynki pozytywnie przyjęły wczorajszą informację, że prezes Banku Anglii Mark Carney pozostanie na swoim stanowisku do końca stycznia 2020 roku. Kondycja brytyjskiego rynku pracy pozostaje dobra, jednakże pozostałe publikacje są mieszane, co może jak na razie ograniczać kolejne ruchy na stopach procentowych w Wielkiej Brytanii. Na rynku krajowym złoty pozostaje pod wpływem czynników zza granicy. Zarówno EUR/PLN, jak i USD/PLN utrzymują się powyżej 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej.

Jest to reklama strony trzeciej. Nie jest to oferta ani rekomendacja Investing.com. Zapoznaj się z polityką tutaj lub usuń reklamy .

EUR/PLN

W oczekiwaniu na nowe impulsy


EUR/PLN utrzymuje się w zakresie chmury ichimoku, co jest sygnałem neutralnym. Z technicznego punktu widzenia potencjał do umocnienia złotego jest ograniczony przez kluczowe średniej kroczące EMA w skali D1, z czego 50-okresowa średnia EMA zbiega się z linia poprowadzoną po lokalnych szczytach i wyznacza najbliższe wsparcie na poziomie 4,2980. Silnym oporem pozostaje strefa 4,3390-4,3420 wyznaczona przez maksima z 15.VIII. i 6.IX. tego roku, tuż powyżej których przebiega 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu spadkowego kształtującego się od VII. 2018 r.


USD/CAD

W oczekiwaniu na nowe impulsy


Notowaniom USD/CAD nie udało się przełamać geometrycznego oporu w postaci 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu spadkowego z okolic 1,3385. Kliku dniowa konsolidacja poniżej okrągłego poziomu 1,3200 przyczyniła się wczoraj do spadków na tej parze. Notowania powróciły w okolice 100-okresowej średniej EMA w skali D1, która wyznacza wsparcie na poziomie 1,3040. W przypadku przełamanie wspomnianego poziomu para otworzy sobie drogę do powrotu w okolice minimów z końca sierpnia na poziomie 1,2887. Silną barierą dla strony popytowej pozostaje rejon 1,3200.



Najnowsze komentarze

Zainstaluj nasze aplikacje
Zastrzeżenie w związku z ryzykiem: Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.
© 2007-2024 - Fusion Media Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.