Wykres dnia: jak rozegrać panikę na wykresach?

Wykres dnia: jak rozegrać panikę na wykresach?

Investing.com  | 11.10.2018 16:01

Z obecnym rynkiem jest coś nie w porządku. Zazwyczaj akcje i obligacje utrzymują ujemną korelację. Gdy giełdowe parkiety zyskują, ceny obligacji mają tendencję do spadków i odwrotnie.

Logika jest prosta. Kiedy inwestorzy szukają wzrostu, są gotowi podjąć ryzyko związane z inwestycją w akcje; kiedy szukają bezpieczeństwa, kupują obligacje. Jednak ostatnio, co wydaje się sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, nastąpiła wyprzedaż w obu rodzajach aktywów.

To musi oznaczać, że inwestorzy koncentrują się na wpływie wyższych kosztów finansowania zewnętrznego w miarę wzrostu stóp procentowych, co jest raczej negatywne, niż rozwijającą się gospodarką, co jest pozytywnym sygnałem. Ta zmiana paradygmatu, w której zarówno akcje, jak i obligacje tracą na równi, pozostawiają inwestorów narażonych i pozbawionych strategii dywersyfikacji, które powinny obowiązywać w celu zabezpieczenia strat na każdym z tych rynków.

W związku z tym inwestorzy mogą rozwijać swoje pozycje, sprzedając obie klasy aktywów. Co więcej, perspektywy jeszcze wyższych stóp procentowych sprawiają, że obecne rentowności papierów długoterminowych są stosunkowo mało atrakcyjne. Dobrym sposobem na zarabianie na tym dziwnym rynku jest iPath US Treasury 10-Year Bear ETN (NASDAQ: DTYS).iPath US Treasury 10-Year bear

DTYS to kontrakt, który pozwala inwestorom na zajęcie krótkich pozycji na amerykańskich obligacjach dziesięcioletnich. Innym sposobem zrozumienia tego instrumentu jest to, że ETN śledzi rentowności, które mają odwrotny związek z wyceną obligacji.

Obligacje dziesięcioletnie wybiły formację Głowy z Ramionami. Odzwierciedla to odwrócenie w którym rentowności zanurkowały, a wraz z nimi śledzący je ETN. Po trzydniowym spadku, ETN znalazł wsparcie na szczycie z połowy maja będącym Głową wybitej formacji.

50 DMA przekroczyło od dołu 100 DMA, tworząc byczy sygnał, w którym im wyżej znajduje się krótsza średnia tym silniejsze momentum wzrostów.

Wskaźnik RSI powrócił powyżej ujemnej korelacji z ceną, z rozbieżnymi szczytami w lutym i maju. Wskaźnik momentum przetestował przebitą linię trendu spadkowego z początku miesiąca i odbił się, tworząc wyższy szczyt i nową linię trendu RSI.

Strategie handlowe - długie pozycje

Konserwatywni traderzy powinni poczekać na powrót do 24,55 - poziomu zapewniającego potrójne wsparcie: (1) okrągłą, psychologiczną liczbę, (2) linię trendu wzrostowego i (3) szczyt z końca września. Następnie powinni zaczekać na konsolidację, z co najmniej jedną długą zieloną świecą.

Przykład:

  • Wejście: 25.00, after producing a long, green candle
  • Stoploss: 24.45
  • Ryzyko: .55
  • Poziom docelowy: 25.75
  • Stosunek ryzyka do zysku: 1:3

Investing.com

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+