Wykres dnia: rentowności amerykańskich obligacji nadal w dół

Wykres dnia: rentowności amerykańskich obligacji nadal w dół

Investing.com  | 11.03.2019 15:01

Rentowności popularnych dziesięciolatek po raz pierwszy od ponad tygodnia rosną o dwa punkty bazowe do poziomu 2,65 procent. Wzrost nastąpił, gdy inwestorzy sprzedali obligacje skarbowe po tym, jak prezes Fed Jerome Powell stwierdził w wywiadzie udzielonym wczoraj na antenie CBS, że bank centralny uważa obecny poziom stóp procentowych za "właściwy" i "mniej więcej neutralny" - tym samym prawdopodobnie zsynchronizowany z inflacją, nie pobudzający ani nie spowalniający gospodarki - a także nie spieszy się z zmianą swojej polityki stóp procentowych.

To w jeszcze większym stopniu podkreśla fakt, na który zwracaliśmy uwagę od czasu styczniowego stwierdzenia Fed, że amerykański bank centralny pozostanie "cierpliwy". Wbrew interpretacji rynku, Fed nie zmienił swojej polityki, która w ubiegłym roku przyniosła cztery podwyżki stóp procentowych. Jest "cierpliwy", ale tylko pod kątem pozwolenia na opadnięcie kurzu po zamknięciu rządu i przerwaniu transmisji danych, niekoniecznie "cierpliwy" w związku z podnoszeniem stóp procentowych.

10-Year Yields Daily Chart

W międzyczasie inwestorzy wyprzedają obligacje skarbowe, pozwalając na wzrost rentowności. Jednak te mogą już kończyć formację symetrycznego trójkąta, niedźwiedziego sygnału w trendzie spadkowym. Faktem jest, że po lekkim przeniknięciu ceny powyżej dolnego ograniczenia formacji rentowności cofnęły się z powrotem poniżej formacji, demonstrując rosnący popyt na obligacje Skarbu Państwa i tworząc tym samym opór.

Zwróć uwagę na opór dołków od lutego (linia przerywana). Rentowności musiałyby pokonać ten problem, aby powrócić do formacji.

Formacja powstała po spadku ceny poniżej 100 i 200 DMA. Następnie 50 DMA spadło poniżej 200 DMA, tworząc Krzyż Śmierci. Następnie, 100 DMA również spadło poniżej 200 DMA. Od tego czasu wyrównuje się z górną granicą wzoru. Wreszcie, rentowności spadły poniżej 50 DMA, wraz z pojawieniem się formacji na wykresie.

Kolejne dwa rażące sygnały zostały wyzwolone przez RSI i MACD. Pomimo dzisiejszego odbicia, pozostają one w niedźwiedzich trendach. RSI jest nadal poniżej linii trendu wzrostowego od początku roku, a krótsze MA MACD nie było w stanie powrócić powyżej dłuższego MA, co pokazuje, że ogólny wydźwięk wskaźnika jest nadal bardzo prospadkowy.

Gdyby rentowności podążyły za tą niedźwiedzią dynamiką stałoby się tak dlatego, że inwestorzy zwiększaliby swoje zaangażowanie w obligacje, przypuszczalnie sprzedając posiadane akcje, aby uchronić się przed spadkami na giełdzie, nawet jeśli sami się do nich przyczynili.

Investing.com

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+