Wykres dnia: S&P 500 może oferować krótkoterminową okazję inwestycyjną

Wykres dnia: S&P 500 może oferować krótkoterminową okazję inwestycyjną

Investing.com  | 26.03.2019 16:01

Ostatnio coraz więcej uwagi przykuwają obligacje amerykańskiego Skarbu Państwa. Ten katalizator, istnieje od czasu, gdy Fed spowolnił ścieżkę podwyżek stóp procentowych z powodu słabszych prognoz gospodarczych co sugeruje, że globalne spowolnienie dotarło również do USA.

Nagłe przejście od apetytu na ryzyko do awersji pod koniec zeszłego tygodnia spowodowało, że inwestorzy porzucili akcje na rzecz bezpieczeństwa jakie oferują amerykańskie obligacje. To posłało rentowności popularnych dziesięciolatek poniżej rentowności obligacji trzymiesięcznych, które znalazły się na poziomach nienotowanych od 2007 r. - jeszcze przed krachem w 2008 r. - kiedy to najgorszy kryzys od lat 30. ubiegłego wieku miał dopiero nadejść.

Dziś jednak rentowności rosną. To sprawia, że inwestorzy są optymistycznie nastawieni do tego, że inwersja była niczym więcej jak tylko odruchową reakcją, co z kolei oznacza, że najgorsza wyprzedaż na parkietach w tym roku przerodziła się w szansę na zakup. Futures na S&P 500 świecą zielonym kolorem sugerując, że indeks bazowy otworzy się dzisiaj wyżej, potencjalnie korygując dwudniową wyprzedaż.

Jednakże poniższy wykres wskazuje, że ogólna kontynuacja wyprzedaży może być bardziej prawdopodobna.

S&P 500 Index Hourly Chart

SPX spadł poniżej linii trendu wzrostowego aktywnej na wykresie od czasu grudniowego dołka, a następnie przystąpił do naruszania poprzedniego dołka, aby w końcu utworzyć serię coraz niższych szczytów i dołków, wskazując kierunek momentum.

Wszystko to zakończyło formację podwójnego szczytu, po którym na wykresie pojawiły się niedźwiedzie chorągiewki. Wyłamanie obecnie tworzonej formacji, sygnalizowałoby kontynuację wyprzedaży i wydłużenie trendu spadkowego w najbliższym czasie.

Dla wyjaśnienia, jest to analiza oparta na wykresie godzinowym. Na wykresie dziennym trend pozostaje byczy.

Strategie handlowe

Inwestorzy konserwatywni powinni poczekać, aż wykres dzienny utworzy serię zniżkujących ekstremów przed rozważeniem krótkiego.

Umiarkowani traderzy mogą być zadowoleni z niedźwiedziego wyłamania, poniżej poziomu 2,780 i powrócić do poziomu 2,790 w ruchu powrotnym, który z powodzeniem przetestowałby chorągiewkę.

Agresywni traderzy mogą już teraz ryzykować krótką pozycję, pod warunkiem, że zrozumieją ryzyko i mają przygotowany plan, który pasuje do ich konta. W przeciwnym razie nie są oni agresywnymi "traderami", ale raczej hazardzistami.

Przykład

  • Wejście: 2,800
  • Stoploss: 2,810
  • Ryzyko: 10 points
  • Poziom docelowy: 2,760
  • Zysk: 40 points
  • Stosunek ryzyka do zysku: 1:4

Investing.com

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Krzysztof Aleksiejczuk
Krzysztof Aleksiejczuk

zapomnial jak zwykle przy sp500 dodac, ze pozostaje niedzwiedzio nastawiony..... gadac aby gadac.   ... (Więcej)

26.03.2019 15:46 GMT· Odpowiedz
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+