Złoty w odwrocie. Dane z Japonii

Złoty w odwrocie. Dane z Japonii

Internetowykantor.pl S.A.  | 16.05.2018 12:41

Złoty nie pozwala się nudzić osobom obserwującym jego notowania. Japońska gospodarka skurczyła się w poprzednim kwartale. Posiedzenie RPP nie powinno zmienić stóp procentowych.

Kolejny słaby dzień złotego

Polska waluta stała się ostatnio znacznie bardziej zmienna pod kątem wartości. Wczoraj po raz kolejny złoty był w wyraźnym odwrocie. Względem euro stracił 3 grosze docierając do 4,30 zł. Frank tracił nawet 5 groszy do poziomu 3,63 zł, podobnie jak funt, który skończył dzień powyżej 4,90 zł. Dolar po niemal 6 groszach straty dotarł do 3,64 zł. Ruchy te były wynikiem zmiany zainteresowania inwestorów. Ponieważ wycofywali się oni z euro ucierpiały również kraje najsilniej zależne od współpracy ze strefą euro. Funt, frank czy dolar były kierunkami gdzie kapitał uciekał stąd względem tych walut złoty stracił jeszcze mocniej.

Japonia znów pod kreską

Rano poznaliśmy dane z Japonii na temat wzrostu PKB. Wzrost jest tutaj słabym określeniem, gdyż w ciągu ostatniego kwartału gospodarka się skurczyła. W ujęciu rocznym wciąż mamy jednak wzrost. Jest to pierwszy kwartalny spadek od ponad dwóch lat. W większości państw takie dane nie byłyby sukcesem jednakże ostatnimi czasy Japońska gospodarka regularnie pokazuje kwartalne a czasem nawet roczne spadki. Dane nie wywołały większej emocji na rynku mimo, że analitycy przewidywali lepszy odczyt.

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

Dzisiaj odbywa się posiedzenie RPP w sprawie stóp procentowych. Wśród analityków jest pełna zgoda. Na dzisiejszym spotkaniu nie dojdzie do zmian stawek. Nie ma co prawda zgody co do słuszności takiej polityki i wiele osób wskazuje, że powoli należałoby dążyć do podnoszenia stóp procentowych. Powodem jest przyspieszająca, która szczególnie jeżeli utrzyma się tendencja ostatnich miesięcy na ropie naftowej powinna przekroczyć jeszcze w tym roku cel inflacyjny.

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:
14:30 - USA - budowy domów,
15:15 - USA - produkcja przemysłowa,
16:30 - USA - tygodniowa zmiana zapasów paliw.

 Internetowykantor.pl S.A.

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+