Złoty w odwrocie. Dane z Japonii

Złoty w odwrocie. Dane z Japonii

Internetowykantor.pl S.A.  | 16.05.2018 12:41

Złoty nie pozwala się nudzić osobom obserwującym jego notowania. Japońska gospodarka skurczyła się w poprzednim kwartale. Posiedzenie RPP nie powinno zmienić stóp procentowych.

Kolejny słaby dzień złotego

Polska waluta stała się ostatnio znacznie bardziej zmienna pod kątem wartości. Wczoraj po raz kolejny złoty był w wyraźnym odwrocie. Względem euro stracił 3 grosze docierając do 4,30 zł. Frank tracił nawet 5 groszy do poziomu 3,63 zł, podobnie jak funt, który skończył dzień powyżej 4,90 zł. Dolar po niemal 6 groszach straty dotarł do 3,64 zł. Ruchy te były wynikiem zmiany zainteresowania inwestorów. Ponieważ wycofywali się oni z euro ucierpiały również kraje najsilniej zależne od współpracy ze strefą euro. Funt, frank czy dolar były kierunkami gdzie kapitał uciekał stąd względem tych walut złoty stracił jeszcze mocniej.

Japonia znów pod kreską

Rano poznaliśmy dane z Japonii na temat wzrostu PKB. Wzrost jest tutaj słabym określeniem, gdyż w ciągu ostatniego kwartału gospodarka się skurczyła. W ujęciu rocznym wciąż mamy jednak wzrost. Jest to pierwszy kwartalny spadek od ponad dwóch lat. W większości państw takie dane nie byłyby sukcesem jednakże ostatnimi czasy Japońska gospodarka regularnie pokazuje kwartalne a czasem nawet roczne spadki. Dane nie wywołały większej emocji na rynku mimo, że analitycy przewidywali lepszy odczyt.

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej

Dzisiaj odbywa się posiedzenie RPP w sprawie stóp procentowych. Wśród analityków jest pełna zgoda. Na dzisiejszym spotkaniu nie dojdzie do zmian stawek. Nie ma co prawda zgody co do słuszności takiej polityki i wiele osób wskazuje, że powoli należałoby dążyć do podnoszenia stóp procentowych. Powodem jest przyspieszająca, która szczególnie jeżeli utrzyma się tendencja ostatnich miesięcy na ropie naftowej powinna przekroczyć jeszcze w tym roku cel inflacyjny.

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:
14:30 - USA - budowy domów,
15:15 - USA - produkcja przemysłowa,
16:30 - USA - tygodniowa zmiana zapasów paliw.

 Internetowykantor.pl S.A.

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za utratę i szkody wywołane w rezultacie informacji i danych zawartych na niniejszej stronie internetowej włączając w to notowania, wykresy i sygnały kup/sprzedaj. Należy być w pełni poinformowanym o ryzyku i kosztach związanych z handlem na rynkach finansowych, ponieważ jest to najbardziej możliwie ryzykowna forma inwestycji. Handel walutami na marży wiąże się z wysokim ryzykiem i nie jest odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Handel lub inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z potencjalnym ryzykiem. Kursy kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą na nie wpływać czynniki zewnętrzne, takie jak zdarzenia finansowe, regulacyjne lub polityczne. Handel na rynku kryptowalutowym nie jest odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Przed podjęciem decyzji o handlu na zagranicznym rynku lub jakimkolwiek innym instrumencie finansowym lub kryptowalutach należy dokładnie rozważyć cele inwestycyjne, poziom doświadczenia i apetyt na ryzyko.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie niekoniecznie zachodzą w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Wszystkie ceny CFD (akcje, indeksy, futures) akcji, Forex oraz kryptowalut nie są dostarczane przez oficjalne giełdy, a jedynie przez animatorów rynku, a więc ceny mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, a co za tym idzie ceny mają charakter orientacyjny i nie są odpowiednie do celów handlowych. Dlatego Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe poniesione w wyniku korzystania z tych danych.
Na stronie należącej do Fusion Media mogą pojawiać się materiały przygotowywane przez reklamodawców, na bazie Twojej interakcji z reklamami oraz reklamodawcami.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+