5 porad inwestycyjnych w sezonie publikacji wyników finansowych spółek

5 porad inwestycyjnych w sezonie publikacji wyników finansowych spółek

Co nowego  | 28.11.2018 14:43

5 porad inwestycyjnych w sezonie publikacji wyników finansowych spółek

Jednym z najbardziej interesujących (i niekiedy stresujących) okresów w roku to sezon publikacji wyników finansowych spółek, tj. okres po każdym kwartale fiskalnym, w którym notowane na giełdzie spółki muszą przekazywać do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dane o swoich zyskach (spółki prywatne są zwolnione z tego obowiązku).

Spółki zwykle publikują swoje sprawozdania w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku, ale niektóre z nich przekazują swoje raporty nawet później.

Doświadczeni inwestorzy pewnie już zauważyli, że sprawozdania są zwykle publikowane dopiero po zamknięciu rynków, a często w piątki. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że zarówno sprawozdania, jak i informacje na ich temat zwykle wpływają na akcje spółek, dlatego też chcą złagodzić zmienność akcji i zminimalizować potencjalne straty.

Zatem jak możesz się przygotować na nadejście sezonu publikacji wyników finansowych?

Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać sezon publikacji wyników

1. Przeglądaj poprzednie sprawozdania finansowe

Jednym ze świetnych narzędzi, jakie masz do swojej dyspozycji, jest dostęp do poprzednich sprawozdań finansowych spółek i raportów o wynikach finansowych. Dyskusje spółki na temat wzrostu sprzedaży w ciągu całego roku lub całkowicie dodatnie poprzednie sprawozdania są dobrymi prognostykami tego, jak będzie wyglądał następny raport o wynikach finansowych. Poświęć trochę czasu i wykonaj swoje analizy, bo warto.

Wskazówka dla profesjonalistów nr 1: Pełny raport będzie dostępny na stronie SEC witryna internetowa EDGAR.

 „Za każdą akcją stoi spółka. Dowiedz się, czym się zajmuje”. – Peter Lynch

2. Korzystaj z powiadomień Investing.com

Jednym z najbardziej użytecznych narzędzi są Powiadomienia Investing.com. Dodaj do listy symbol akcji lub nazwę spółki (obecnie tylko akcje amerykańskie), a otrzymasz powiadomienie zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji. Możesz również otrzymać powiadomienie na 1 dzień handlowy wcześniej, aby nigdy więcej nie przegapić aktualizacji.

  „Ryzyko wynika z tego, że nie wiesz, co robisz”. – Warren Buffett

 3. Sprawdzaj kalendarz zysków

Po skonfigurowaniu powiadomień przejdź do naszego Kalendarza zysków i dowiedz się dokładnie, kiedy spółki, którymi jesteś zainteresowany, opublikują raport o wynikach finansowych. Możesz użyć filtra, by znaleźć określone akcje lub filtrować kalendarz według kraju, znaczenia lub sektora. Prawdopodobnie powinieneś dodać powiadomienia dla spółek, które obserwujesz, więc otrzymasz powiadomienie zaraz po opublikowaniu raportu.

„Inwestycja w wiedzę przynosi największe odsetki.” – Benjamin Franklin

 4. Społeczność jest kluczem

Nastroje rynkowe nie zawsze są najłatwiejsze do zmierzenia lub nawet oceny, ale można zauważyć trendy i śledzić dyskusje w kręgach inwestycyjnych, aby poczuć, co dzieje się z wybranym papierem wartościowym. Skorzystaj z forum Investing.com aby zobaczyć, co inni inwestorzy myślą o każdej akcji i dołącz do dyskusji. Dodatkowo, Investing.com pozwala Ci określić Twoje nastroje i zobaczyć, jakie są nastroje innych inwestorów dotyczące danego instrumentu. Dane o nastrojach są powszechnie wykorzystywane przez instytucje finansowe do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Możesz także dołączyć do dyskusji na stronach internetowych takich jak Reddit, gdzie gromadzi się wiele osób.

 „Wielcy inwestorzy muszą charakteryzować się odpowiednią kombinacją intuicji, wyczucia biznesu i talentu inwestycyjnego”. – Andrew Lo

5. Obserwuj eksperta (lub 10)

Nie ma znaczenia, czy inwestujesz już od jakiegoś czasu, czy po prostu utworzyłeś swój pierwszy portfel – nie wyważaj otwartych drzwi. Nie musisz sam tego wszystkiego rozgryzać, ponieważ znajdziesz tam więcej informacji, niż Ci się wydaje, a ich posortowanie może zająć Ci więcej niż jedno życie. Zamiast tego zacznij obserwować ludzi, którzy już wykonali całą czarną robotę i od których możesz szybko uzyskać odpowiedzi (czasami bez pytania). Najlepszym sposobem jest zacząć obserwować ekspertów – zacznij od swoich ulubionych analityków i autorów Investing.com, śledząc ich. Znajdź kogoś, komu możesz zaufać i którego lubisz. I czytaj, czytaj, czytaj!

Investing.com tworzy wiele analiz, szczególnie w okresie publikacji raportów o wynikach. Nasi eksperci często opublikują kilka analiz dzień lub 2 przed opublikowaniem raportu przez spółkę, więc nie zapomnij ich przeczytać, a nigdy nie zostaniesz przyłapany na byciu nieprzygotowanym.

 „Lepiej spędzać czas z ludźmi lepszymi od siebie. Wybieraj współpracowników, których zachowanie jest lepsze niż Twoje, a będziesz dryfować w tym kierunku”. – Warren Buffett

 Co dalej?

Jak widzisz, przed sezonem publikacji wyników musisz się dobrze przygotować i prawdopodobnie wiele przeczytać. Nie pozwól, aby Cię to zniechęciło, a zamiast tego upewnij się, że wyprzedzasz trendy, a będziesz uzbrojony w większą wiedzę niż większość inwestorów. Zaufaj swoim uczuciom i pamiętaj, aby ustawić swoje powiadomienia.

Dziękuję Ci Jesse Cohen za pomoc przy tej liście. Możesz go śledzić na Twitterze: @Bob_Loblaw420.

Czy masz więcej porad, którymi chcesz się podzielić? Chcesz opowiedzieć nam historię o tym, jak podobne porady pomogły Ci w przeszłości?

5 wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać sezon publikacji wyników

Bądź pierwszym komentującym

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+