3 wydarzenia w USA, które będą mieć wpływ na rynki

3 wydarzenia w USA, które będą mieć wpływ na rynki

Investing.com  | 16.09.2020 08:30

3 wydarzenia w USA, które będą mieć wpływ na rynki

Autor: Christiana Sciaudone 

Investing.com - Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zamknęła się nad kreską dzięki wsparciu akcji technologicznych. Inwestorzy mają nadzieję, że Rezerwa Federalna będzie trzymać się swojego gołębiego stanowiska.

Akcje Apple Inc (NASDAQ:AAPL) stosunkowo słabo zareagowały na ogłoszenie nowych usług fitness, jak i subskrypcje pakietowe dla użytkowników zapewniające dostęp do różnych produktów oferowanych przez firmę. Pozostałe wiodące akcje technologiczne pozostawały silne, podczas gdy finanse i energia pozostawały w tyle.

Inwestorzy przetrawili pozytywne dane z rynków regionalnych. Wskaźnik Empire State Manufacturing Index  323 wzrósł do 17 we wrześniu z 3,7 w ubiegłym miesiącu, przekraczając szacunki ekonomistów z 7.

Rynki pozostały optymistyczne, mimo że Nancy Pelosi powiedziała CNBC, że nie poprze "cienkiej" propozycji jej partii odnośnie pakietu stymulacyjnego.

Oto trzy wydarzenia dziś za oceanem, które mogą poruszyć dzisiejsze rynki:

1. Spotkanie FED

Wydanie oświadczenia FOMC przez Rezerwę Federalną USA planowane jest na godzinę 20:00. Jest to główne narzędzie wykorzystywane przez komisję do komunikacji z inwestorami w zakresie polityki pieniężnej i jest to ostatnie takie spotkanie przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. Inwestorzy będą szukać szczegółów na temat nowej strategii inflacyjnej FED, która obecnie pozwala na przekroczenie 2% w ramach "celu symetrycznego".

2. Zapasy ropy naftowej

Zapasy ropy naftowej w Energy Information Administration (EIA) zostaną opublikowane o godzinie 16:30. Oczekuje się, że w zeszłym tygodniu zapasy będą wykazywały akumulację ponad 2 milionów baryłek, taki sam wynik jak w poprzednim tygodniu. Dane mierzą cotygodniową zmianę liczby baryłek komercyjnej ropy naftowej posiadanych przez amerykańskie firmy. Poziom zapasów wpływa na cenę produktów naftowych, co może mieć wpływ na inflację.

3. Sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych

Sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie wzrosła w sierpniu, ale nie tak bardzo jak w ostatnich trzech miesiącach. Prognozy na ten miesiąc mówią, że sprzedaż wzrosła o 1% do 18,2% w maju, 7,5% w czerwcu i 1,2% w lipcu. Raport spodziewany jest o 14:30. Oczekuje się, że sprzedaż detaliczna w USA wzrośnie o 0,9%, z 1,9% w poprzednim miesiącu.

 

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację Investing.com

Korzystaj z bezpłatnych notowań, wykresów i alertów o akcjach, indeksach, walutach, towarach i obligacjach w czasie rzeczywistym.
Bezpłatne analizy techniczne i prognozy o najwyższej jakości w zasięgu Twojej ręki.

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.

';