Ceny ropy rosną w obliczu optymizmu handlowego, cięć produkcyjnych i sankcji

Ceny ropy rosną w obliczu optymizmu handlowego, cięć produkcyjnych i sankcji

Investing.com  | 12.02.2019 07:16

Ceny ropy rosną w obliczu optymizmu handlowego, cięć produkcyjnych i sankcji

Investing.com - Ceny ropy naftowej odnotowały wzrosty we wtorkowej sesji azjatyckiej, po pozytywnych komentarzach dotyczących sytuacji handlowej, ze strony administracji prezydenta Donalda Trumpa i samego prezydenta.

Do godziny 7:19, kontrakty terminowe na amerykańską ropę West Texas Intermediate, kształtowały się na poziomie 51,66 USD za baryłkę, co stanowi wzrost o 0,5%.

Tymczasem notowania kontraktów terminowych na ropę typu Brent zyskały o 0,5%, do pułapu 61,84 USD za baryłkę.

W poniedziałek doradca Białego Domu - Kellyanne Conway, powiedziała Fox News, że prezydent USA - Donald Trump, chce spotkać się ze swoim chińskim odpowiednikiem - Xi Jinping, "wkrótce".

"Ten prezydent chce porozumienia. Chce uczciwych warunków dla Amerykanów, amerykańskich pracowników i amerykańskich interesów” - dodała Conway.

"Stworzył on z prezydentem Xi relacje, opartych na wzajemnym szacunku. Wkrótce znów się spotkają".

Jej uwagi umocniły nadzieję na to, że oba kraje mają jeszcze szanse na osiągniecie porozumienia handlowego, przed ostatecznym terminem przypadającym na 1 marca, po którym wprowadzone zostaną wyższe taryfy. Trump poinformował wcześniej, że jeśli do tego czasu nie zostanie uzgodniona żadna umowa, może podwoić stawki taryf celnych na produkty importowane z Chin.

Nastroje inwestorów wspierały dodatkowe komentarze samego Trumpa, który w poniedziałek powiedział swoim zwolennikom w Teksasie, że jego administracja pracuje nad "świetnymi umowami handlowymi" i że nie chce, aby Chiny przechodziły ciężki okres.

W tym tygodniu trwają w Pekinie negocjacje handlowe pomiędzy urzędnikami chińskimi i amerykańskimi wysokiego szczebla. Chiński wicepremier - Liu He, ma podobno w czwartek i piątek spotkać się z przedstawicielem USA ds. handlu - Robertem Lighthizerem, i sekretarzem skarbu - Stevenem Mnuchinem.

Jednocześnie, dobrowolne cięcia produkcyjne wprowadzone przez Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i amerykańskie sankcje wymierzone w Wenezuelę i Iran, również wspierały ceny ropy, jak twierdzą niektórzy analitycy.

"Uważamy, że ropa naftowa nie jest ostatnio wyceniana z uwzględnieniem ryzyka związanego z podażą, ponieważ rynki koncentrują się obecnie na rozmowach handlowych pomiędzy USA a Chinami, ignorując aktualne ryzyko, w związku z utratą wenezuelskich baryłek", powiedział amerykański bank w cotygodniowej notatce, cytowanej przez Reuters.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+