Uwaga na kryptowaluty: Janet Yellen nie ufa Bitcoin

Uwaga na kryptowaluty: Janet Yellen nie ufa Bitcoin

Investing.com  | 23.02.2021 09:53

Uwaga na kryptowaluty: Janet Yellen nie ufa Bitcoin
  • Sekretarz skarbu USA Janet Yellen ponownie ostrzegła, że Bitcoin jest „wyjątkowo nieefektywnym” sposobem przeprowadzania transakcji pieniężnych
  • Kiedy padały te słowa wartość kryptowaluty wahała się powyżej 53 tys. dol.
  • Dziś rano Bitcoin osiąga spadki dwucyfrowe i przed 10:00 we wtorek jest wyceniany na 47,9 tys.dol.

Investing.com - Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen ponownie wydała w poniedziałek ostrzeżenie o zagrożeniach, jakie stwarza Bitcoin zarówno dla inwestorów, jak i dla ogółu społeczeństwa.

Yellen powiedziała, że ​​kluczowe i nierozwiązane są kwestie legalności i stabilności waluty.

Dziś rano większość kryptowalut notuje spadki dwucyfrowe.

„Nie sądzę, by Bitcoin był szeroko stosowany jako mechanizm transakcyjny” - powiedziała Yellen Andrew Rossowi Sorkinowi z CNBC podczas telekonferencji dla New York Times . „Obawiam się, że często służy nielegalnemu finansowaniu. Jest to niezwykle nieefektywny sposób przeprowadzania transakcji, a ilość energii zużywanej do przetwarzania tych transakcji jest oszałamiająca ”.

Oprócz czynnika ryzyka skrajnej zmienności Bitcoin jest również uważany jako narzędzie dla osób zaangażowanych w szereg nielegalnych działań, ponieważ jego użycie jest trudne do wyśledzenia, dodaje CNBC .

„Jest to aktywo wysoce spekulacyjne i myślę, że ludzie powinni być świadomi, że może być niezwykle niestabilny. Obawiam się potencjalnych strat, jakie mogą ponieść inwestorzy ” - powiedziała Yellen.

Różne agencje rządowe rozważały pomysł stworzenia alternatywnej waluty cyfrowej w nadziei, że otworzy ona globalny system płatności dla osób bez dostępu.

W rzeczywistości sama Rezerwa Federalna USA zbadała tę kwestię i omówiła możliwość wprowadzenia nowej waluty cyfrowej wraz z systemem płatności, który ma nadzieję wdrożyć w nadchodzących latach.

„Może oferować szybsze, bezpieczniejsze i tańsze płatności, co uważam za ważne cele” - podsumowała Yellen.

Autor: Laura S.

------------------------

>> Subskrybuj Investing.com Polska na GoogleNews

------------------------

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
goska sgokrktka
goska sgokrktka

Czekam test 20k.. jak sie przejada po stoplosach.. Myslicie ze tanio kupiliscie?? jescze 2 zjazdy i kula sniezna pójdzie..   ... (Więcej)

24.02.2021 08:21 GMT· Odpowiedz
Adam Schutter
Adam Schutter

A ja nie ufam FED'owi  ... (Więcej)

23.02.2021 15:14 GMT· Odpowiedz
Piotr Tokarz
Piotr Tokarz

Yellen nie ufa bitcoin... A kto ufa yellen...  ... (Więcej)

23.02.2021 11:58 GMT· Odpowiedz
Robert Sa
Robert Sa

krok do delegalizacji btc   ... (Więcej)

23.02.2021 10:17 GMT· Odpowiedz
Marek Marecki
Marek Marecki

Jeszcze chwila. Niebawem będzie wart...nic.   ... (Więcej)

23.02.2021 10:05 GMT· Odpowiedz
Pawel Roszyk
Pawel Roszyk

a ja nie ufam Janet Yellen  ... (Więcej)

23.02.2021 10:02 GMT· Odpowiedz
Jacorr Trader
Jacorr Trader

Jak rząd nie trzyma na tym łapy to jest wysoko nieefektywne....ale jak już wprowadzi coś swojego to jest ok...   ... (Więcej)

23.02.2021 09:51 GMT· Odpowiedz
Malvi Malwinka
Malvi Malwinka

Jak spadki to i ostrzezenia. Gdzie bylas jak btc byl po 54k  ... (Więcej)

23.02.2021 09:26 GMT· Odpowiedz
Dominik Kusion
Dominik Kusion

Spadki BTC/USDT mogą dojść nawet do 35-39 tysiecy także będziemy mieć idealny moment dla spóźnialskich na dokupienie.  ... (Więcej)

23.02.2021 09:26 GMT· Odpowiedz
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację Investing.com

Korzystaj z bezpłatnych notowań, wykresów i alertów o akcjach, indeksach, walutach, towarach i obligacjach w czasie rzeczywistym.
Bezpłatne analizy techniczne i prognozy o najwyższej jakości w zasięgu Twojej ręki.

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.