Dolar powiększa zyski wobec uniknięcia 'shutdown' w USA i zawirowań w Europie

Dolar powiększa zyski wobec uniknięcia 'shutdown' w USA i zawirowań w Europie

Investing.com  | 12.02.2019 09:38

Dolar powiększa zyski wobec uniknięcia 'shutdown' w USA i zawirowań w Europie

Investing.com - We wtorek kurs dolara amerykańskiego umocnił się do poziomu nowego 8-tygodniowego maksimum w porannej sesji europejskiej, ponieważ wiadomości o porozumieniu, które pozwoli uniknąć kolejnego zawieszenia pracy rządu w USA, zostały przyćmione przez utrzymujące się obawy o wojnę handlową na linii USA-Chiny i kolejne niedźwiedzie informacje z Europy.

Indeks dolara amerykańskiego, który stanowi o sile papierowej waluty USA względem koszyka sześciu głównych walut, wzrósł dziewiąty dzień z rzędu, po tym, jak szef niemieckiego banku centralnego - Jens Weidmann, ostrzegł w przemówieniu, że strefa euro nadal nie jest "odporna na kryzys".

W sytuacji, gdy jedno z najbardziej oczywistych zagrożeń politycznych dla gospodarki Stanów Zjednoczonych zostało zażegnane, dolar pozostaje główną walutą, najlepiej wspieraną przez wzrost w perspektywie krótkoterminowej i dynamikę stóp procentowych. Z drugiej strony euro, funt brytyjski i jen zmagają się z rozwinięciem jakiejkolwiek dynamiki, biorąc pod uwagę problemy w ich rodzimych gospodarkach.

"Oceniamy ryzyko ‘technicznej’ recesji (w strefie euro) na około jedną trzecią" - stwierdził główny ekonomista IHS Markit - Ken Wattret, w notatce badawczej.

Jednocześnie powiedział, że "poważna recesja pozostaje mało prawdopodobna, przy braku zwykłych czynników, w tym zacieśnienia polityki i napięć finansowych."

Funt w ciągu nocy obniżył się do poziomu nowego 3-tygodniowego minimum, powiększając jeszcze straty, które odnotował po publikacji serii danych sugerujących, że gospodarka Wielkiej Brytanii jest bliska stagnacji, w miarę zbliżania terminu opuszczenia przez nią Unii Europejskiej.

Jednak we wtorek rano, funt odrobił część start, kształtując się na poziomie 1,2871 USD.

We wtorek po południu, w centrum uwagi znajdzie się korona szwedzka, podczas gdy rynek wyczekuje na to, czy Riksbank nadal uważa, że będzie w stanie podnieść stopy procentowe w tym roku. Korona straciła już w tym roku 3%, podczas gdy pogorszyły się krajowe prognozy gospodarcze, aktualnie kształtując się blisko poziomu 10-letniego minimum, odnotowanego w styczniu.

Wśród pozostałych, chiński juan odrobił nieco poniedziałkowe starty, podczas gdy para USD/JPY zarejestrowała tegoroczne maksimum na poziomie 110,66, zanim powróciła do pułapu 110,58.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+