DZIEŃ NA FX/FI: Złoty i SPW mogą się umacniać, rynek czeka na PMI z Europy

DZIEŃ NA FX/FI: Złoty i SPW mogą się umacniać, rynek czeka na PMI z Europy

PAP  | 18.04.2019 09:31

DZIEŃ NA FX/FI: Złoty i SPW mogą się umacniać, rynek czeka na PMI z Europy

(PAP) Złoty i polskie obligacje mogą się w czwartek umocnić, a najważniejszym punktem w kalendarzu makroekonomicznym będą publikacje wskaźników PMI dla przemysłu w Europie - oceniają ekonomiści. Krajowe dane o produkcji przemysłowej będą miały dla rynku mniejsze znaczenie.

"Dziś zostaną opublikowane dane o produkcji przemysłowej, które powinny pomóc złotemu (spodziewamy się wyniku nieco wyższego od konsensusu). Ważniejsze będą jednak europejskie odczyty indeksów PMI - sygnały odbicia w przemyśle najważniejszych europejskich gospodarek powinny poprawić optymizm, co będzie dobrą wiadomością dla złotego" - napisano w raporcie mBanku.

"Notowania jak po sznurku (10/13 ostatnich świec ma kolor czarny!) schodzą w kierunku 4,27. Jeśli ten poziom zostanie złamany, następnym przystankiem będą minima lokalne w okolicy 4,26" - dodano.

W czwartek przed południem zostaną opublikowane wstępne odczyty PMI w przemyśle m.in. Niemiec (9.30) i strefy euro (10.00), a o 15.45 ten sam wskaźnik dla USA.

GUS o 10.00 poda dane o produkcji przemysłowej. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes przewidują, że produkcja wzrosła o 4,5 proc. rdr w marcu, wobec 6,9 proc. w lutym.

W USA o 14.30 nastąpi publikacja informacji o sprzedaży detalicznej za marzec oraz tygodniowego raportu o bezrobociu.

RYNEK DŁUGU

"Wieczorne umocnienie UST otwiera jednak drogę do ponownego umocnienia SPW. Czynnikiem ryzyka dla tego scenariusza jest ewentualna pozytywna niespodzianka ze strony odczytu PMI ze strefy euro. Natomiast krajowe dane z przemysłu zapewne będą przyjęte neutralnie, podobnie jak opis dyskusji z ostatniego posiedzenia RPP. Trzeba dodać, że ze względu na okres przedświąteczny obroty będą mniejsze niż zazwyczaj" - napisano w biuletynie BGK.

NBP opublikuje o 14.00 minutes z kwietniowego posiedzenia.

Na rynkach bazowych lekkie osłabienie. Rentowność 10-letnich obligacji Niemiec spada o 1 pb do 0,07 proc., a benchmarkowe papiery USA idzie w dół o 2 pb do 2,57 proc.

czwartek środa środa
9.20 16.20 9.30
EUR/PLN 4,2723 4,2727 4,2732
USD/PLN 3,7826 3,7831 3,7751
CHF/PLN 3,7450 3,7480 3,7481
EUR/USD 1,1295 1,1295 1,1320
PS0421 1,59 1,59 1,58
PS0424 2,20 2,20 2,21
DS1029 2,87 2,88 2,87
(PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+