DZIEŃ NA FX/FI: Złoty ma się wahać w wąskim przedziale; rentowności polskiego długu lekko w górę

DZIEŃ NA FX/FI: Złoty ma się wahać w wąskim przedziale; rentowności polskiego długu lekko w górę

PAP  | 18.04.2019 16:41

DZIEŃ NA FX/FI: Złoty ma się wahać w wąskim przedziale; rentowności polskiego długu lekko w górę

(PAP) W najbliższej perspektywie złoty będzie zmieniać się w wąskim przedziale - uważają ekonomiści. Rentowności papierów skarbowych mogą nieco zwyżkować.

„Spodziewam się, że w perspektywie najbliższych kilku dni EUR/PLN będzie wahał się wokół 4,28-4,30, a EUR/USD oscylował wokół 1,13, o ile w czasie wolnym od pracy nie dojdzie do jakichś ważnych, nieprzewidzianych zdarzeń z życia polityczno-społecznego” – powiedział PAP Biznes analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

Komentując czwartkowe notowania Ryczko dodał, że choć dane na temat polskiej produkcji przemysłowej były lepsze od oczekiwań, to złoty osłabiał się w trakcie notowań.

„Inwestorzy, zwłaszcza zagraniczni, przywiązują większą wagę do danych z rynków światowych i cóż z tego, że dane o produkcji zachęcałyby raczej do umacniania się złotego, skoro rynek zignorował dane GUS i decydowały flowy kapitału” - powiedział Ryczko.

„Zbliża się okres świąteczno-weekendowy, w związku z tym część rynków finansowych będzie zamknięta. Spadek złotego dzisiaj może być właśnie efektem zamykania pozycji przez część inwestorów przed okresem przerwy, a wiadomo, że najchętniej zmniejsza się ekspozycję na pozycjach zyskownych” – dodał Ryczko.

W piątek wieczorem na rynek dotrą informacje o decyzji agencji Moody's w sprawie polskiego ratingu. Wcześniej, o godz. 14.30 inwestorzy poznają dane o pozwoleniach na budowę z USA.

Ponadto, inwestorzy poznają odczyty PMI dla gospodarki amerykańskiej w zakresie przemysłu i usług oraz dane GUS o produkcji przemysłowej w Polsce (godz. 10.00).

RYNEK DŁUGU

"Oczekuję niewielkich wzrostów rentowności polskich papierów skarbowych w najbliższych dniach. Spread między naszymi dziesięciolatkami a niemieckimi bundami powinien utrzymać się na zbliżonym poziomie” – powiedziała PAP Biznes główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.

Na rynkach bazowych osłabienie obligacji. Rentowność niemieckich 10-latek spada do 0,04 proc., a amerykańskich idzie w dół do 2,569 proc.

czwartek czwartek środa
16.30 9.20 16.20
EUR/PLN 4,2809 4,2723 4,2727
USD/PLN 3,8074 3,7826 3,7831
CHF/PLN 3,7579 3,7450 3,7480
EUR/USD 1,1244 1,1295 1,1295
PS0421 1,58 1,59 1,59
PS0424 2,20 2,20 2,20
DS1029 2,87 2,87 2,88
(PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+