Ceny złota spadają wobec silniejszego kursu dolara i wzrostu rentowności obligacji

Ceny złota spadają wobec silniejszego kursu dolara i wzrostu rentowności obligacji

Investing.com  | 16.05.2018 16:39

Złoto tanieje

Investing.com - W środę ceny złota odnotowały najniższy poziom od grudnia, podczas gdy kurs dolara amerykańskiego umacniał się a rentowności amerykańskich obligacji skarbowych rosły.

Na oddziale giełdy Comex wartość kontraktów terminowych na złoto, z dostawami zaplanowany na czerwiec, obniżyła się o 0,15% do poziomu 1,288,40 USD za uncję troy, do godziny 16:37.

Cena kruszcu znalazła się pod presja silniejszego kursu amerykańskiej waluty. Indeks dolara amerykańskiego, który stanowi o sile papierowej waluty USA względem koszyka sześciu głównych walut, wzrósł o 0,15% do pułapu 93,28.

Złoto wyceniane w amerykańskiej walucie staje się droższe dla posiadaczy innych walut, gdy kurs dolara rośnie.

Na ceny złota wpływa też wzrost rentowności obligacji. Rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych we wtorek umocniła się do pułapu 3,095, najwyższego od sierpnia 2011 roku, aktualnie kształtując się na poziomie 3,085.

Optymistyczne dane z tego tygodnia, również zwiększyły prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe. Amerykańska produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu, podczas gdy sprzedaż detaliczna umocniła się nieco wolniej niż prognozowano. Oczekiwania na wyższe stopy procentowe wspierają zwykle kurs dolara, czyniąc walutę bardziej atrakcyjną dla inwestorów szukających rentowności.

Wśród pozostałych metali, wartość kontraktów terminowych na srebro umacnia się o 0,22%, do 16,305 USD za uncję troy, na platynę traci 0,52%, kształtując się na pułapie 892,50 USD, podczas gdy na pallad spada 0,09% do 982,30 USD za uncję.

Tymczasem kontrakty terminowe na miedź wzrosły 0,10%, do pułapu 3,059 za funt masy.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+