Ceny złota spadają wobec silniejszego kursu dolara i wzrostu rentowności obligacji

Ceny złota spadają wobec silniejszego kursu dolara i wzrostu rentowności obligacji

Investing.com  | 16.05.2018 16:39

Złoto tanieje

Investing.com - W środę ceny złota odnotowały najniższy poziom od grudnia, podczas gdy kurs dolara amerykańskiego umacniał się a rentowności amerykańskich obligacji skarbowych rosły.

Na oddziale giełdy Comex wartość kontraktów terminowych na złoto, z dostawami zaplanowany na czerwiec, obniżyła się o 0,15% do poziomu 1,288,40 USD za uncję troy, do godziny 16:37.

Cena kruszcu znalazła się pod presja silniejszego kursu amerykańskiej waluty. Indeks dolara amerykańskiego, który stanowi o sile papierowej waluty USA względem koszyka sześciu głównych walut, wzrósł o 0,15% do pułapu 93,28.

Złoto wyceniane w amerykańskiej walucie staje się droższe dla posiadaczy innych walut, gdy kurs dolara rośnie.

Na ceny złota wpływa też wzrost rentowności obligacji. Rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych we wtorek umocniła się do pułapu 3,095, najwyższego od sierpnia 2011 roku, aktualnie kształtując się na poziomie 3,085.

Optymistyczne dane z tego tygodnia, również zwiększyły prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe. Amerykańska produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu, podczas gdy sprzedaż detaliczna umocniła się nieco wolniej niż prognozowano. Oczekiwania na wyższe stopy procentowe wspierają zwykle kurs dolara, czyniąc walutę bardziej atrakcyjną dla inwestorów szukających rentowności.

Wśród pozostałych metali, wartość kontraktów terminowych na srebro umacnia się o 0,22%, do 16,305 USD za uncję troy, na platynę traci 0,52%, kształtując się na pułapie 892,50 USD, podczas gdy na pallad spada 0,09% do 982,30 USD za uncję.

Tymczasem kontrakty terminowe na miedź wzrosły 0,10%, do pułapu 3,059 za funt masy.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za utratę i szkody wywołane w rezultacie informacji i danych zawartych na niniejszej stronie internetowej włączając w to notowania, wykresy i sygnały kup/sprzedaj. Należy być w pełni poinformowanym o ryzyku i kosztach związanych z handlem na rynkach finansowych, ponieważ jest to najbardziej możliwie ryzykowna forma inwestycji. Handel walutami na marży wiąże się z wysokim ryzykiem i nie jest odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Handel lub inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z potencjalnym ryzykiem. Kursy kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą na nie wpływać czynniki zewnętrzne, takie jak zdarzenia finansowe, regulacyjne lub polityczne. Handel na rynku kryptowalutowym nie jest odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Przed podjęciem decyzji o handlu na zagranicznym rynku lub jakimkolwiek innym instrumencie finansowym lub kryptowalutach należy dokładnie rozważyć cele inwestycyjne, poziom doświadczenia i apetyt na ryzyko.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie niekoniecznie zachodzą w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Wszystkie ceny CFD (akcje, indeksy, futures) akcji, Forex oraz kryptowalut nie są dostarczane przez oficjalne giełdy, a jedynie przez animatorów rynku, a więc ceny mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, a co za tym idzie ceny mają charakter orientacyjny i nie są odpowiednie do celów handlowych. Dlatego Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe poniesione w wyniku korzystania z tych danych.
Na stronie należącej do Fusion Media mogą pojawiać się materiały przygotowywane przez reklamodawców, na bazie Twojej interakcji z reklamami oraz reklamodawcami.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+