Ropa WTI odrabia starty po publikacji raportu o zapasach w USA

Ropa WTI odrabia starty po publikacji raportu o zapasach w USA

Investing.com  | 16.05.2018 16:38

Zapasy naftowe w USA spadły o 1,404 mln wobec prognoz na ich przyrost o 0,763 mln

Investing.com - W środę amerykańska ropa WTI odrabia wcześniejsze straty, po tym jak najnowsze dane wykazały, że zapasy ropy w USA zmniejszyły się w zeszłym tygodniu, bardziej niż oczekiwano.

Kontrakty terminowe na amerykańską ropę West Texas Intermediate, z dostawami zaplanowanymi w lipcu, odnotowują obniżenie o 25 centów (0,3%), do poziomu 71,06 USD za baryłkę, do godziny 16:32, w porównaniu do 70,78 USD, przed raportem.

Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej (EIA) podała w swoim cotygodniowym raporcie, że zapasy ropy zmniejszyły się o 1,404 mln baryłek, w tygodniu zakończonym 11 maja.

Analitycy rynkowi spodziewali się ich wzrostu o 0,763 mln baryłek, podczas gdy Amerykański Instytut Naftowy, we wtorek poinformował o ich zwiększeniu o 4,845 mln baryłek.

Według danych EIA, wielkość dostaw w Cushing, w stanie Oklahoma – kluczowym punkcie dostaw ropy notowanej na nowojorskiej giełdzie towarowej (NYMEX) – zwiększyła się w ubiegłym tygodniu 0,053 mln baryłek. Amerykańskie zapasy ropy naftowej ogółem sięgnęły pułapu 432,4 mln baryłek w ostatnim tygodniu, co według EIA stanowi dolną połowę przeciętnego zakresu dla obecnej pory roku.

Raport wykazał również, że zapasy benzyny obniżyły się o 3,790 mln baryłek, wobec oczekiwań na ich wzrost o 1,421 mln baryłek, podczas gdy zapasy destylatów spadły o 0,092 mln baryłek , w porównaniu do prognoz na ich zmniejszenie o 2,155 milionów.

Tymczasem kontrakty terminowe na ropę typu Brent, z dostawami zaplanowanymi w lipcu, spadły o 5 centów (0,1%), do pułapu 78,38 USD, do godziny 16:37, w porównaniu do 77,85 USD, rejestrowanego przed sprawozdaniem.

Tymczasem różnica cenowa pomiędzy Brent a WTI wynosi obecnie 7,15 USD za baryłkę, w porównaniu do 7,12 USD, zanotowanego na wtorkowym zamknięciu sesji.

Dane dotyczące zapasów naftowych zostały opublikowane po wydaniu raportu przez Międzynarodową Agencję Informacji Energetycznej (IEA). IEA obniżyła prognozę światowego popytu z 1,5 do 1,4 mln b/d, ze względu na wzrosty cen. Oczekiwania na przywrócenie amerykańskich sankcji wobec Iranu, będącego członkiem OPEC, przyczyniły się do wzrostu cen ropy, podczas gdy rynek powinien się zacieśniać przez resztę roku, jak podała agencja.

Inwestorzy nadal wyceniają wpływ decyzji prezydenta - Donalda Trumpa, o wycofaniu z porozumienia nuklearnego z Iranem, podjętej na początku tego miesiąca.

Mogłoby to doprowadzić do zacieśnienia światowych zapasów naftowych, ponieważ utrudni Iranowi eksport ropy.

Iran, który jest kluczowym producentem ropy naftowej na Bliskim Wschodzie i członkiem OPEC, powrócił do roli ważnego eksportera ropy naftowej w styczniu 2016 roku, kiedy międzynarodowe sankcje wobec Teheranu zostały zniesione w zamian za ograniczenie irańskiego programu nuklearnego.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za utratę i szkody wywołane w rezultacie informacji i danych zawartych na niniejszej stronie internetowej włączając w to notowania, wykresy i sygnały kup/sprzedaj. Należy być w pełni poinformowanym o ryzyku i kosztach związanych z handlem na rynkach finansowych, ponieważ jest to najbardziej możliwie ryzykowna forma inwestycji. Handel walutami na marży wiąże się z wysokim ryzykiem i nie jest odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Handel lub inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z potencjalnym ryzykiem. Kursy kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą na nie wpływać czynniki zewnętrzne, takie jak zdarzenia finansowe, regulacyjne lub polityczne. Handel na rynku kryptowalutowym nie jest odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Przed podjęciem decyzji o handlu na zagranicznym rynku lub jakimkolwiek innym instrumencie finansowym lub kryptowalutach należy dokładnie rozważyć cele inwestycyjne, poziom doświadczenia i apetyt na ryzyko.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie niekoniecznie zachodzą w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Wszystkie ceny CFD (akcje, indeksy, futures) akcji, Forex oraz kryptowalut nie są dostarczane przez oficjalne giełdy, a jedynie przez animatorów rynku, a więc ceny mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, a co za tym idzie ceny mają charakter orientacyjny i nie są odpowiednie do celów handlowych. Dlatego Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty handlowe poniesione w wyniku korzystania z tych danych.
Na stronie należącej do Fusion Media mogą pojawiać się materiały przygotowywane przez reklamodawców, na bazie Twojej interakcji z reklamami oraz reklamodawcami.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+