DZIEŃ NA GPW: Prawdopodobne spadki na otwarciu sesji

DZIEŃ NA GPW: Prawdopodobne spadki na otwarciu sesji

PAP  | 09.11.2018 09:00

DZIEŃ NA GPW: Prawdopodobne spadki na otwarciu sesji

(PAP) W piątek na otwarciu warszawskiej GPW możemy spodziewać się spadków - ocenia Adam Korecki, makler TMS Brokers. Dodaje, że WIG20 obecnie znajduje się przy dość silnym poziomie oporu w okolicach 2.300 pkt.

"Myślę, że dzisiejsze otwarcie na giełdzie będzie znowu spadkowe, WIG20 znalazł się przy dosyć silnej strefie oporu przy 2.300 pkt. Spadkom sprzyjać będą dosyć spore spadki w Azji, gdzie indeks Nikkei spada teraz o 1,1 proc., a Hang Seng - o 2,4 proc." - powiedział PAP Biznes Adam Korecki, makler TMS Brokers.

"Poziomem wsparcia (w przypadki WIG20 - PAP) jest w tej chwili 2.220 pkt. (...). Raczej należałoby się spodziewać kontynuacji realizacji zysków i dzisiejszej sesji na minusach" - dodał.

Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie przyniosła spadek WIG20, jednak - zdaniem ekspertów - krótkoterminowa perspektywa dla indeksu blue chipów pozostaje wzrostowa. WIG20 spadł na czwartkowym zamknięciu o 0,6 proc. i wyniósł 2.262,8 pkt., mimo iż na początku sesji indeks zwyżkował do okolic 2.294 pkt.

WIG spadł w czwartek o 0,3 proc. do 57.655,7 pkt., a sWIG80 zniżkował o 0,2 proc. i wyniósł 10.828,3 pkt. Na plusie znalazł się mWIG40 (+0,8 proc.) i zakończył sesję na poziomie 3.952,4 pkt. Obroty na rynku wyniosły 850 mln zł.

Kontrakty na europejskie indeksy spadają. Około godziny 8.35 kontrakty na Euro Stoxx 50 idą w dół o 0,3 proc., na FTSE zniżkują o 0,3 proc., na CAC spadają o 0,3 proc., a na DAX tracą 0,4 proc.

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się lekkimi spadkami głównych indeksów, a zgodna z oczekiwaniami decyzja Fed o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian nie wpłynęła na nastroje inwestorów. Część analityków liczy, że wzrosty na giełdy powrócą i utrzymają się co najmniej do końca 2018 roku.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,04 proc., do 26.191,22 pkt., S&P 500 spadł o 0,25 proc. i wyniósł 2.806,83 pkt., a Nasdaq Comp (WA:CMP). poszedł w dół o 0,53 proc. do 7.530,88 pkt.

W Azji na giełdach przewaga zniżek. W Japonii indeks Nikkei 225 stracił 1,05 proc. W Chinach wskaźnik SCI w dół o 1,39 proc. W Hongkongu indeks Hang Seng ze zniżką o 2,46 proc. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI na minusie o 0,32 proc. W Indiach Sensex zyskuje, ale zaledwie 0,04 proc.

Na GPW trwa sezon publikacji wyników finansowych. Przed sesją wyniki opublikowały CCC (WA:CCCP), Eurocash i Agora.

Grupa CCC miała w trzecim kwartale 2018 roku 41,7 mln zł straty netto jednostki dominującej wobec 38,6 mln zł zysku netto rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki.

Zysk netto grupy Eurocash, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w trzecim kwartale 2018 roku wyniósł 36,4 mln zł wobec 35,7 mln zł zysku rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Konsensus PAP zakładał 37 mln zł zysku.

Grupa Agora odnotowała w trzecim kwartale 2018 roku 17 mln zł zysku EBITDA, o prawie 10 proc. więcej niż rok wcześniej, głównie dzięki wynikom sieci kin Helios, działalności w internecie oraz reklamie zewnętrznej - podała spółka w raporcie. Wynik grupy był wyższy od konsensusu PAP Biznes, który zakładał 13,5 mln zł zysku.

(PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację

Więcej wiadomości rynkowych, więcej powiadomień, więcej sposobów dostosowania listy obserwowanych aktywów tylko w aplikacji

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.