DZIEŃ NA GPW: Możliwa kontynuacja wzrostów

DZIEŃ NA GPW: Możliwa kontynuacja wzrostów

PAP  | 05.12.2017 08:50

DZIEŃ NA GPW: Możliwa kontynuacja wzrostów

(PAP) Po pozytywnej końcówce poniedziałkowej sesji na GPW, we wtorek można spodziewać się kontynuacji wzrostów - ocenia Krzysztof Wańczyk, analityk ING Banku Śląskiego.

"Spodziewam się kontynuacji umocnienia jakie miało miejsce w poniedziałek końcówce sesji. Mieliśmy pozytywne zaskoczenie, ponieważ początek sesji wypadł troszkę blado, jednak rynek podniósł się i odrobiliśmy straty z piątku" - powiedział Wańczyk.

"Umocnienie, jakie ma miejsce na GPW, powinno dziś się utrzymać z uwagi na to, że rano amerykańskie kontrakty notowane są na plusie. Dane makro również powinny wypaść dziś pozytywnie. Mam tu na myśli raport ISM dla usług oraz indeks PMI dla usług w USA. To są dwa istotne raporty, które dziś zaważą na nastrojach na rynku" - dodał.

W poniedziałek WIG 20 poszedł w górę o 0,6 proc. do 2.404,1 pkt., WIG zwyżkował o 0,5 proc. do 62.350,2 pkt. Wzrosła także wartość indeksu średnich spółek - o 0,35 proc. do 4.740,7 pkt.

Poniedziałkowe notowania na Wall Street zakończyły się nowym rekordem indeksu DJI. Inwestorów cieszy perspektywa obniżki danin w USA, po przegłosowaniu przez Senat swojej wersji reformy podatkowej.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,24 proc. do 24.290,05 pkt., S&P 500 spadł o 0,11 proc. do 2.639,44 pkt., a Nasdaq Comp (WA:CMP). poszedł w dół o 1,05 proc. do 6.775,37 pkt.

O godz. 8.35 kontrakty na Euro Stoxx 50 rosną o 0,084 proc., FTSE 100 - w górę o 0,075 proc., CAC 40 - ze zniżką o 0,019 proc., a DAX - rosną o 0,130 proc.

W Azji na giełdach przeważa wyprzedaż. W Japonii indeks Nikkei 225 stracił 0,37 proc. W Chinach wskaźnik SCI ze zniżką o 0,15 proc. W Hongkongu Hang Seng na minusie o 0,56 proc. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI ze zwyżką o 0241 proc. W Indiach Sensex traci 0,43 proc.

Cyfrowy Polsat złożył zlecenia nabycia łącznie pakietu ok. 32 proc. akcji spółki Netia od spółek Mennica Polska (WA:MNCP) oraz FIP 11 FIZAN za łącznie 638,8 mln zł. Spółka zamierza też ogłosić wezwanie w celu osiągnięcia udziału wynoszącego nie więcej niż 66 proc. ogólnej liczby głosów na WZA Netii - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie prasowym.

Polityka dywidendowa Cyfrowego Polsatu (WA:CPS) nie zmienia się w związku z przejęciem Netii - poinformował prezes Cyfrowego Polsatu Tobias Solorz.

We wtorek Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych, a o godz. 16.00 rozpocznie się konferencja po posiedzeniu RPP.

W USA o godz. 15.45 podany zostanie finalny odczyt indeksu PMI dla usług w listopadzie, a o godz. 16.00 - raport ISM dla usług w listopadzie.

We wtorek opublikowane zostaną także indeksy PMI w usługach Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec oraz strefy euro.

Anna Unton (PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację

Więcej wiadomości rynkowych, więcej powiadomień, więcej sposobów dostosowania listy obserwowanych aktywów tylko w aplikacji

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.