DZIEŃ NA GPW: Sesja rozpocznie się raczej neutralnie

DZIEŃ NA GPW: Sesja rozpocznie się raczej neutralnie

PAP  | 02.02.2018 09:00

DZIEŃ NA GPW: Sesja rozpocznie się raczej neutralnie

(PAP) Otwarcie na GPW będzie raczej neutralne, a w dalszej części sesji jest szansa na odreagowanie wczorajszych spadków - ocenia Maciej Szmigel, analityk z ING Banku Śląskiego.

"Wczoraj mieliśmy dość głębokie spadki na wszystkich europejskich parkietach i tak samo mniej więcej wygląda sytuacja w USA. Co prawda wczoraj Wall Street niewiele spadło, ale kilka dni wcześniej mieliśmy dość wyraźne zniżki. Widać, że nastroje na światowych giełdach są dość korekcyjne" - powiedział Szmigel.

"Patrząc na to, co się dzieje w Azji, raczej dzisiejsze otwarcie (na GPW - PAP) nie będzie pozytywne, ale też nie powinno być na starcie sesji większych spadków. Sesja raczej rozpocznie się neutralnie, a potem może jest szansa na odreagowanie wczorajszych spadków, przynajmniej w krótkim okresie dzisiejszej sesji" - dodał.

WIG 20 spadł na zamknięciu w czwartek o 0,77 proc. do 2.534,21 pkt., WIG zniżkował o 0,70 proc. do 65.585,79 pkt., a mWIG 40 poszedł w dół o 0,82 proc. do 4.982,01 pkt.

Część głównych indeksów w USA zanotowała w czwartek niewielkie spadki. Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,14 proc. do 36.186,71 pkt., S&P 500 stracił 0,06 proc. i wyniósł 2.821,98 pkt., Nasdaq Comp (WA:CMP). zniżkował o 0,35 proc. do 7,385,86 pkt.

W Azji na giełdach przeważnie spadki. W Japonii indeks Nikkei 225 stracił 0,90 proc. W Chinach wskaźnik SCI ze zniżką o 0,23 proc. W Hongkongu Hang Seng w górę o 0,07 proc. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI ze zniżką o 1,66 proc. W Indiach Sensex spada o 1,48 proc.

Kontrakty na indeksy na Zachodzie wahają się. W piątek tuż po godz. 8.30 kontrakty na Euro Stoxx 50 zwyżkują o 0,056 proc., FTSE 100 - w górę o 0,013 proc., CAC 40 - ze zniżką o 0,037 proc., a DAX - tracą 0,023 proc.

Zysk netto grupy Banku Millennium w czwartym kwartale 2017 roku wzrósł do 179,6 mln zł z 131,5 mln zł rok wcześniej - poinformował bank we wstępnych danych. Zysk okazał się zgodny z konsensusem na poziomie 179,3 mln zł. Zarząd Banku Millennium zaproponuje niewypłacanie dywidendy z zysku osiągniętego w 2017 rok i zarekomenduje zatrzymanie całości zysku w funduszach własnych - poinformował bank w komunikacie.

Polska Grupa Energetyczna wezwała do sprzedaży 2.383.999 akcji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, które dają 16 proc. głosów na WZ, po 81,80 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP (WA:PKO). Zapisy mają rozpocząć się 21 lutego i potrwać do 6 marca 2018 roku.

W piątek o godz. 14.30 opublikowane zostaną dane z amerykańskiego rynku pracy.

Anna Unton (PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację

Więcej wiadomości rynkowych, więcej powiadomień, więcej sposobów dostosowania listy obserwowanych aktywów tylko w aplikacji

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.