Rynek akcji Polski zamknął sesję wzrostami. WIG30 zyskał 0,41%

Rynek akcji Polski zamknął sesję wzrostami. WIG30 zyskał 0,41%

Investing.com  | 18.07.2019 20:10

Rynek akcji Polski zamknął sesję wzrostami. WIG30 zyskał 0,41%

Investing.com – Rynek akcyjny Polski zamknął handel czwartkowy wzrostami, ze względu na zyski w sektorach: podstawowych materiałów, bankowym oraz energetycznym, które ciągnęły indeksy w górę.

W momencie zamknięcia na Giełdzie w Warszawie, indeks WIG30 zwyżkował o 0,41%.

Wśród komponentów indeksu WIG30 najlepszy wynik zanotowała spółka LPP s.a. (WA:LPPP), która zyskała 1,94% czyli 150,00 pkt., zamykając sesję na poziomie 7.895,00. Tymczasem spółka Powszechna Kasa Oszczednosci Bank Polski SA (WA:PKO) wzrosła o 1,80% czyli 0,75 pkt., zamykając sesję na poziomie 42,43, a spółka Bank Polska Kasa Opieki s.a. (WA:PEO) zamknęła się nad kreską 1,67% czyli 1,75 pkt., zamykając sesję na poziomie 106,50.

Najsłabiej wypadła spółka mBank s.a. (WA:MBK), która spadła 3,76% czyli 14,80 pkt., zamykając sesję na poziomie 378,60. Spółka PKP Cargo (WA:PKPP) straciła 3,70% czyli 1,45 pkt., zamykając sesję na poziomie 37,70, a spółka Orange Polska s.a. (WA:OPL) była pod kreską 2,14% czyli 0,14 pkt., zamykając sesję na poziomie 6,17.

Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie w Warszawie wynikiem 237 do 185, a 150 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Akcje notowane na PKP Cargo (WA:PKPP) spadły i zaatakowały 52-tygodniowe minima, tracąc 3,70% czyli 1,45, kończąc sesję na poziomie 37,70.

Kontrakty terminowe typu futures na ropę WTI z dostaw w sierpniu jest pod kreską 3,05%, czyli 1,73, osiągając poziom $55,05 za baryłkę. Tymczasem na rynku towarów i surowców Kontrakty terminowe na ropę Brent z dostaw we wrześniu traci 2,98%, czyli 1,90 przebijając poziom $61,76 za baryłkę, a Kontrakty terminowe na złoto z dostaw w sierpniu rośnie 0,61% czyli 8,75 przebijając poziom $1.432,05 za troy uncję.

EUR/PLN był pod kreską 0,06% na poziomie 4,2589, natomiast kurs USD/PLN poszedł w dół 0,18% do poziomu 3,7901.

Notowania Futures na US Dollar Index były pod kreską 0,14% na poziomie 96,713.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+