Rynek akcji Rosji zamknął sesję wzrostami. MOEX Russia zyskał 0,12%

Rynek akcji Rosji zamknął sesję wzrostami. MOEX Russia zyskał 0,12%

Investing.com  | 19.04.2019 19:00

Rynek akcji Rosji zamknął sesję wzrostami. MOEX Russia zyskał 0,12%

Investing.com – Rynek akcyjny Rosji zamknął handel piątkowy wzrostami, ze względu na zyski w sektorach: wydobywczy, telekominikacji oraz energii, które ciągnęły indeksy w górę.

W momencie zamknięcia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Moskwie, indeks MOEX Russia zwyżkował o 0,12%.

Wśród komponentów indeksu MOEX Russia najlepszy wynik zanotowała spółka Ros Agro PLC (MCX:AGRODR), która zyskała 1,51% czyli 11,0 pkt., zamykając sesję na poziomie 740,00. Tymczasem spółka Safmar Finansovye Investitsii PAO (MCX:SFIN) wzrosła o 1,43% czyli 7,0 pkt., zamykając sesję na poziomie 496,0, a spółka Yandex NV (MCX:YNDX) zamknęła się nad kreską 1,34% czyli 32,00 pkt., zamykając sesję na poziomie 2.415,20.

Najsłabiej wypadła spółka NK RussNeft PAO (MCX:RNFT), która spadła 0,84% czyli 5,0 pkt., zamykając sesję na poziomie 593,4. Spółka NK Rosneft PAO (MCX:ROSN) straciła 0,84% czyli 3,65 pkt., zamykając sesję na poziomie 432,00, a spółka VTB Bank (MCX:VTBR) była pod kreską 0,56% czyli 0,0002 pkt., zamykając sesję na poziomie 0,0358.

Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Moskwie wynikiem 117 do 98, a 28 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Russian VIX, który mierzy zmienność implikowaną opcji na MOEX Russia był na minusie 0,91%, osiągając poziom 19.680.

Kontrakty terminowe na złoto z dostaw w czerwcu jest pod kreską 0,01%, czyli 0,01, osiągając poziom $1.277,90 za troy uncję. Tymczasem na rynku towarów i surowców Kontrakty terminowe typu futures na ropę WTI z dostaw w maju zyskuje 0,38%, czyli 0,24 przebijając poziom $64,00 za baryłkę, a Kontrakty terminowe na ropę Brent z dostaw w czerwcu spada 0,04% czyli 0,03 przebijając poziom $71,95 za baryłkę.

USD/RUB był nad kreską 0,25% na poziomie 64,0539, natomiast kurs EUR/RUB poszedł do góry 0,30% do poziomu 72,0475.

Notowania Futures na US Dollar Index były nad kreską 0,49% na poziomie 97,132.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+