Rynek akcji Wielkiej Brytanii zamknął sesję spadkami. Investing.com Wielka Brytania 100 stracił 0,60%

Rynek akcji Wielkiej Brytanii zamknął sesję spadkami. Investing.com Wielka Brytania 100 stracił 0,60%

Investing.com  | 18.07.2019 19:15

Rynek akcji Wielkiej Brytanii zamknął sesję spadkami. Investing.com Wielka Brytania 100 stracił 0,60%

Investing.com – Rynek akcyjny Wielkiej Brytanii zamknął handel czwartkowy spadkami, ze względu na straty w sektorach: chemicznym, usług i dystrybucji wyposażenia dot. wydobycia ropy oraz elektronicznym i wyposażeń, które ciągnęły indeksy w dół.

W momencie zamknięcia na Giełdzie w Londynie, indeks Investing.com Wielka Brytania 100 spadł o 0,60%.

Wśród komponentów indeksu Investing.com Wielka Brytania 100 najlepszy wynik zanotowała spółka British American Tobacco PLC (LON:BATS), która zyskała 6,14% czyli 179,50 pkt., zamykając sesję na poziomie 3.104,50. Tymczasem spółka EasyJet PLC (LON:EZJ) wzrosła o 4,01% czyli 41,50 pkt., zamykając sesję na poziomie 1.076,00, a spółka Imperial Brands PLC (LON:IMB) zamknęła się nad kreską 2,19% czyli 46,00 pkt., zamykając sesję na poziomie 2.142,50.

Najsłabiej wypadła spółka Fresnillo PLC (LON:FRES), która spadła 9,12% czyli 81,60 pkt., zamykając sesję na poziomie 813,40. Spółka Johnson Matthey PLC (LON:JMAT) straciła 4,93% czyli 158,00 pkt., zamykając sesję na poziomie 3.046,00, a spółka Ashtead Group PLC (LON:AHT) była pod kreską 3,40% czyli 77,00 pkt., zamykając sesję na poziomie 2.189,00.

Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie w Londynie wynikiem 1411 do 743, a 204 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Kontrakty terminowe na złoto z dostaw w sierpniu jest nad kreską 0,32%, czyli 4,55, osiągając poziom $1.427,85 za troy uncję. Tymczasem na rynku towarów i surowców Kontrakty terminowe typu futures na ropę WTI z dostaw w sierpniu traci 2,78%, czyli 1,58 przebijając poziom $55,20 za baryłkę, a Kontrakty terminowe na ropę Brent z dostaw we wrześniu spada 2,80% czyli 1,78 przebijając poziom $61,88 za baryłkę.

GBP/USD był nad kreską 0,38% na poziomie 1,2478, natomiast kurs EUR/GBP poszedł w dół 0,34% do poziomu 0,8995.

Notowania Futures na US Dollar Index były pod kreską 0,02% na poziomie 96,830.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+