Kryptowalutowe podsumowanie dnia – krwawa łaźnia wśród największych tokenów

 | 12.01.2018 12:13

h3 Analiza powstała 11.01.2018 tuz po zamknięciu europejskich rynków.

Jedynie Stellar oraz Ripple odpiera dzisiejszy atak niedźwiedziego sentymentu, który doprowadził do osunięć Bitcoina oraz większości największych kryptowalut. Sile podaży opiera się jedynie Ripple oraz Stellar. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia na rynku kryptowalut!

h2 Skrót najważniejszych informacji dnia – 11 stycznia 2018/h2
  • Korea Południowa: Nalot policji na giełdy kryptowalut, zakaz handlu coraz bliżej? – W trakcie sesji azjatyckiej media obiegała informacja, że jeden z największych rynków kryptowalutowych – Korea Południowa – rozważa wprowadzenie zakazu handlu oraz obrotu cyfrowymi tokenami, co wywołało kilkunastoprocentowe osunięcie Bitcoina, spychając notowania pod pułap $13 tysięcy.
  • Warren Buffet wieszczy upadek kryptowalut – Warren Buffett, najsłynniejszy inwestor i jeden z najbogatszych ludzi na świecie stwierdził w rozmowie CNBC, że ostatnie szaleństwo bitcoina i innych kryptowalut nie skończy się dobrze. Interpretując jego wypowiedź, że “dojdzie do złego zakończenia” moglibyśmy wnioskować, że spodziewa się on upadku całego rynku walut cyfrowych.
  • Goldman Sachs: Kryptowaluty mogą sprawdzić się jako prawdziwy pieniądz – Banki, a w szczególności duże banki inwestycyjne, nie należą do sympatyków kryptowalut, uważając je za zagrożenie dla tradycyjnego świata finansów i nazywając bańką spekulacyjną. Z tego „konsensusu” wyłamuje się jednak Goldman Sachs sugerujący, że w krajach rozwijający się cyfrowe tokeny mogą przejąć formę realnego pieniądza.
  • Bitcoin nie istnieje? Pozew inwestora przeciwko giełdzie na ponad 200 tys. PLN – Do chińskiego sądu wpłynął pozew Wanga Tielianga przeciwko giełdzie kryptowalutowej Huobi, a także dwóm współpracującym z nią partnerom. Wang domaga się unieważnienia zawartych transakcji.
  • Czy Seul zakaże kryptowalut? – Próbując ocenić wartość danego aktywa inwestorzy mają tendencję do wyszukiwania opinii innych ludzi na jego temat. Niech przykładem będzie rynek kryptowalut, gdzie John McAfee, twórca sławnego antywirusa stał się kryptowalutowym bogiem mogącym wpłynąć na wycenę jakiegokolwiek coina pojedynczym tweetem.
  • Pamiętacie Atomówki? Przyszedł czas na Kryptomówki! – W latach 90-tych listy przebojów muzyki pop na całym świecie podbijał brytyjski girlsband Spice Girls. Dwadzieścia lat później scenę muzyczną zagarnąć dla siebie planuje natomiast kolejny dziewczęcy zespół, tym razem poświęcony… kryptowalutom. Poznajcie Virtual Currency Girls!
  • ThinkMarkets zastanawia się nad ICO – ThinkMarkets, broker regulowany przez FCAoraz ASIC, a także właściciel platformy Trade Interceptor rozważa wprowadzenie własnego ICO poprzez Token Listing – podaje źródło Finance Magnates.
  • Trader miesiąca grudnia 2017 w Tikcmill zarobił 22 tys. EUR na Bitcoinie – Broker detaliczny oferujący dostęp do instrumentów lewarowanych Forex oraz kontraktów różnicy kursowej (CFD) od stycznia 2015 roku prowadzi ranking najbardziej zyskownych inwestorów. W grudniu 2017 tytuł ten przypadł już klientowi o pseudonimie Sukirman, który zarobił ponad $30 tysięcy. Drugim zwycięzcą został Massimo, który potrzebował zaledwie 5 transakcji, aby praktycznie podwoić kapitał.
  • Czas oczekiwania na transakcje BTC najniżej od miesiąca – Jeszcze na początku tego roku średni czas oczekiwania na realizację pojedynczej transakcji w ramach blockchainu BTC wynosił prawie 12 godzin. W przeciągu zaledwie kilku dni wartość ta drastycznie spadła do poziomu 2 godzin, który ostatnio obserwowano miesiąc temu.
  • SALT – opis kryptowaluty – SALT to platforma pożyczkowa, dzięki której posiadacze cyfrowych aktywów opartych na technologii Blockchain mogą wykorzystywać je jako zabezpieczenie kredytów pieniężnych. Według twórców SALT, aktywa oparte o Blockchain są idealną formą zabezpieczenia z uwagi na to, że są tanie w transferze, przechowywaniu oraz upłynnianiu w porównaniu z tradycyjnym formami zabezpieczenia, takimi jak choćby akcje czy nieruchomości.
  • Od aparatów do koparek – Kodak zarabia $2 mln w pre-ICO – Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że przedsiębiorstwo kojarzone do tej pory ze sprzętem fotograficznym, Kodak, ogłosiło ICO KODAKCoinco spowodowało wzrost notowań spółki o 150%. Dzisiaj spółka prezentuje swoje autorskie koparki kryptowalutowe, ogłaszając wyprzedaż wszystkich tokenów w ramach pre-ICO.
  • Ripple walczy w sądzie o 12 miliardów dolarów – Były CEO Ripple Chris Larsen, latem 2016 roku podpisał umowę z konsorcjum banków R3, która zawierała opcję na kupno 5 mld jednostek za grosze. Dziś Ripple stał się drugą najcenniejszą kryptowalutą świata, a opcja opiewa na co najmniej 12 miliardów dolarów.
  • Ripple podpisuje umowę z MoneyGram – kurs w górę o 10% – Po dwóch dniach silniejszej deprecjacji i środowym zamknięciu poniżej pułapu $2,00 inwestorzy zaczęli się obawiać, że Ripple (XRP) może czekać silniejsza korekta. Sytuację uratowało jednak zawarcie najnowszego porozumienia z MoneyGram, które przełożyło się na wzrosty notowań o ponad $10.
h2 TOP10 – wszystko pozostaje po staremu/h2
Pobierz aplikację
Dołącz do milionów osób, które dzięki Investing.com są zawsze na bieżąco z sytuacją na rynkach finansowych.
Pobierz

W stosunku do wczorajszego rozkładu sił w czołowej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji bez zmian. Wszystkie walory solidarnie tracą od 0,60% do 8%, a z trendu spadkowego wyłamują się jedynie Ripple oraz Stellar. W przypadku XRP powodem wzrostów była informacja o współpracy z MoneyGram, token XLM zyskiwał natomiast w związku ze zmniejszeniem o 95% wymaganej minimalnej rezerwy, co pozwala użytkownikom posiadać od tej chwili 1 monetę, a nie co najmniej 20 jak do tej pory:

Źródło: Coinmarketcap.com

Analizując notowania Stellar wobec Tether widzimy, że cena kolejną sesję z rzędu walczy z poziomem wsparcia na wysokości 50% zniesienia aprecjacji z przełomu 2017 i 2018 roku. Dopóki poziom nie zostanie pokonany, inwestorzy mogą liczyć na odbicie.

Źródło: tradingview.com

h2 Wygrani i przegrani czwartkowej sesji/h2

Listę najsilniejszych w trakcie dzisiejszego handlu otwierają small caps – SmartCash (+75,64%) oraz GXShares (+40,84%), kolejne dwie lokaty należą do tokenów z kapitalizacją powyżej miliarda dolarów – Augur (+28,97%) oraz VeChain (+28,45%). Na przeciwległym biegunie znalazły się natomiast same nieduże monety, a mianowicie Dentacoin (-23,56%), Cobinhood (-18,90%), Neblio (-15,88%), DeepBrain Chain (-15,31%) oraz Medibloc (-13,65%).

Trzymając się zasady, że analizie poddawane są jedynie kryptowaluty z kapitalizacją powyżej jednego miliarda, w grupie zyskujących wybór pada na Augur. Cena znalazła się dzisiaj na miesięcznych maksimach, wybijając ostatecznie zakres konsolidacji obserwowany od kilkunastu sesji. Zamknięcie nad 0,0070 pozwoli myśleć o dalszej aprecjacji: