Bitcoin (BTC) powraca nad 10 tys. Ethereum (ETH) silnie w górę, EOS liderem wzrost

 | 25.07.2019 11:25

Środowa sesja przyniosła czwarty dzień spadków kursu BTC z rzędu oraz test najniższych poziomów od tygodnia. Czwartek to jednak wyraźniejsze odbicie (o ponad 3%) i powrót nad psychologiczną barierę 10 tys. USD. Bitcoin blokowany jest jednak nadal przez 50 EMA i trwałe pokonanie konfluencji oporów jest niezbędne, jeżeli najstarsza z kryptowalut ma dalej zyskiwać. Na rynku altcoinów liderami wzrostów są natomiast EOS oraz Ethereum zyskujące kolejno 11% oraz 8%.h2 Bitcoin realizuje krótkoterminowy cel, testowanie wsparcia może jednak potrwać/h2

Maksymilian Bączkowski, redaktor Comparic24.tv, w środowej analizie rynku Bitcoina wyznaczał docelowe poziomy dla pary BTC/USD w krótkim terminie w okolicach 10050-10100 dolarów. Cel został zrealizowany w czwartkowy poranek, obecnie nie można wykluczyć jednak kolejnego ruchu spadkowego. Potwierdza to również Tomasz Rozmus reprezentujący giełdę Tokeneo. Podczas porannej odprawy rynkowej stwierdza, że test okolic 10 tysięcy dolarów może jeszcze chwilę potrwać:

„Bitcoin wraca ponad 10 tys. USD, ale nie traktowałbym tego jako ostateczną odpowiedź rynku. Ruch boczny i kilkukrotne testowanie okolic linii wsparcia wyznaczonej przez ten poziom może jeszcze chwilę potrwać. Uważam że w tym momencie mamy do czynienia z budowaniem fundamentu przed kolejnymi wzrostami – reakumulacja. Pozostałe walory notują bardzo duże wzrosty. Ich wycena uważam jest wciąż atrakcyjna a to może przyciągnąć nowych inwestorów” – komentuje Rozmus.

Na wykresie dziennym Bitcoina widzimy, że ten porusza się od połowy czerwca w szerokiej konsolidacji pomiędzy poziomem 9 tysięcy dolarów, a okolicami 13 tysięcy dolarów (gdzie miejsce miało najwyższe zamknięcie sesji w tym roku). Dla rozwoju dalszego trendu BTC tak naprawdę kluczowe będzie wybicie, któregoś z nich. Pokonanie górnej bandy otworzy drogę w stronę dalszej aprecjacji, pokonanie dolnej mogłoby natomiast zepchnąć cenę w okolice 7600 dolarów, gdzie przebiegają minima z maja i czerwca: