Cisza przed burzą na Bitcoinie oraz Ethereum? Kiedy wybicie z konsolidacji?

 | 07.08.2023 10:28

  • Trwa realizacja zysków przez inwestorów długoterminowych na Bitcoinie
  • Problemy natury prawej w dalszym ciągu ciążą na instytucjach związanych z obrotem walut cyfrowych
  • Dynamika ruchów w dalszym ciągu faworyzuje byki z punktu widzenia technicznego
  • Marazm to słowo, które idealnie określa zakres ruchów na głównych walutach cyfrowych w lipcu na czele z Bitcoinem. W krótkim terminie w dalszym ciągu istnieje duże ryzyko rozszerzenia ruchu korekcyjnego na co składa się kilka kluczowych czynników. Jako jedno z podstawowych to ryzyko prawne, które wisi nad jedną z największych giełd obrotu kryptowalutami – Binance. Według nieoficjalnych doniesień na dniach może pojawić się akt oskarżenia względem instytucji wystosowany przez władze federalne. Nie pomaga również fakt, że inwestorzy długoterminowi w coraz większej skali realizują zyski, co zwiększa ryzyko, że tym samym tropem pójdą uczestnicy rynku z krótszym horyzontem inwestycyjnym.

    Problemy z rozszerzeniem ruchu na północ notowań Bitcoina oraz Ethereum

    Dostępne dane, które prezentowane są przez firmę Santiment pokazują, że nieudane przełamanie kluczowego poziomu technicznego w granicach 30-31 tys. dolarów za jednego Bitcoina spowodowane było przede wszystkim wyprzedażą monet przez długoterminowych inwestorów. Odzwierciedla to wskaźnik Age Consumed, który wyraźnie wzrósł na przełomie lipca oraz sierpnia i sugeruje wzrost wolumenu transakcji wśród holderów, którzy przetrzymywali swoje monety przez dłuży czas. Ryzyko korekty pokazują również dane dotyczące zwiększania liczby monet na rachunkach giełdowych, co w przypadku Bitcoina wyniosło 8600 monet w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

    W przypadku Ethereum możemy odnotować podobny trend, który wyrażony jest przez wskaźnik napływu do stakingu, który obrazuje poziom zaufania do całej sieci blockchain. W zeszłym tygodniu kształtował się on relatywnie niskich poziomach, co teoretycznie nie sprzyja stronie popytowej. Aktualnie notowania poruszają się w ramach wąskich zakresów, jednak szukając poziomów docelowych dla ewentualnego rozszerzenia korekty jako pierwszy obszar powinniśmy zwrócić uwagę na strefę popytową zlokalizowaną w rejonie cenowym 1650 dolarów za jedno ETH.