Czy kryptowaluta UGAS jest odpowiedzią na gwałtowną zmienność cen gazu ziemnego?

 | 19.11.2021 10:27

Handel kontraktami terminowymi na gaz ziemny rozpoczął się w 1990 roku na NYMEX Chicago Mercantile Exchange. W ciągu ostatnich trzydziestu jeden lat stał się on wzorcowym mechanizmem ustalania cen tego surowca energetycznego.

Podczas gdy giełdowe kontrakty terminowe odzwierciedlają ceny w Henry Hub, punkcie dostawy w Erath w Luizjanie, gaz ziemny przeznaczony do dostawy w innych lokalizacjach ma tendencję do handlu po cenach, które są obniżane lub premiowane w stosunku do benchmarku. Lokalny charakter rynku może sprawić, że różnice cenowe będą się drastycznie różnić.

Oprócz tego, że jest to narzędzie dla producentów i konsumentów, duża zmienność cen na rynku kontraktów terminowych na gaz ziemny przyciągnęła wielu spekulantów, którzy chcą na niej skorzystać. Od czasu wprowadzenia kontraktów terminowych, ich cena spadła z 1,02 dol. za MMBtu do 15,65 dol. za MMBtu. Gaz ziemny jest surowcem energetycznym, który ma tendencję do podwajania, potrajania lub zmniejszania swojej ceny o połowę w stosunkowo krótkim czasie, co czyni go spełnionym marzeniem spekulantów i osób śledzących trendy.

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut, pojawiły się nowe tokeny z nowatorskimi funkcjami. Token UGAS działa na platformie Ethereum. Jego protokół stwierdza, że "w branży pełnej spekulacji kontrakty terminowe na gaz oferują prawdziwą użyteczność dla tych, którzy budują i pracują w sieci Ethereum".

h2 Kontrakty terminowe na gaz ziemny są bardzo zmienne/h2

Cena gazu ziemnego może być tak samo wybuchowa, jak sam towar energetyczny w jego surowej postaci.