Notowania Bitcoina powtórzą schemat z czerwca? Ethereum 2.0 już we wrześniu!

 | 18.08.2022 11:06

Miesiące letnie to bardzo dobry czas dla rynku kryptowalut, który znajduje się w ramach wzrostowej korekty spadków z pierwszej połowy roku. Odreagowanie jest efektem umiarkowanego powrotu apetytu inwestorów na aktywa ryzykowne, co widoczne jest m.in. na rynkach akcji. Dynamika aktualnego ruchu w kierunku północnym wykazuje jednak sytuację charakterystyczną dla ruchów korekcyjnych, co przypomina strukturę z przełomu maja oraz czerwca, kiedy to zainicjowana została kolejna fala spadkowa. Z kluczowych informacji, należy zwrócić uwagę na kolejne sukcesy we wdrażaniu Etherum 2.0. Według doniesień opublikowanych przez zespół deweloperski, kolejne testy aktualizacji Merge przebiegły pomyślnie, w związku z tym już we wrześniu powinniśmy być świadkami oficjalnego startu nowej odsłony drugiej największej światowej kryptowaluty

W tle tych wydarzeń wczoraj wieczorem zostały opublikowane minutki FED, które potwierdziły determinacje zarządu Rezerwy Federalnej w walce z inflacją. Ostatecznie jednak inwestorzy nie poznali żadnych nowych przełomowych szczegółów, w związku z tym rynek zareagował niewielkim zakresem ruchów.

h2  Start Ethereum 2.0 już w przyszłym miesiącu/h2

Twórcy kryptowaluty Ethereum pod koniec 2020 roku rozpoczęli pracę nad przejściem z protokołu proof of work na proof of stake poprzez wprowadzenie aktualizacji Beacon Chain. Ten pierwszy krok stworzył de facto osobny blockchain, który wykorzystuje natywny staking będący niezbędną funkcją dla przejścia na nowy protokół. Aktualizacja Merge, która ma wejść w życie w połowie września, będzie połączeniem Beacon Chain z główną siecią Ethereum.

Zalety nowej odsłony Ethereum są przynajmniej w teorii niezwykle wartościowe. Przede wszystkim o ponad 99% zmniejszy się ilość energii wykorzystywanej do wykopania jednej monety, co ma niebagatelne znaczenie w obecnych czasach pełzającego kryzysu energetycznego w Europie. Ethreum 2.0 będzie również szybszy i ma osiągać nawet 100 000 transakcji na sekundę, co przełoży się na niższe koszty transakcyjne. Ostatnim elementem całkowitej finalizacji procesu wprowadzenia proof of stake, będzie wdrożenie łańcuchów shard, co ma mieć miejsce w przyszłym roku.

Zmiany w sposobie działania kryptowaluty mogą mieć pozytywny wpływ na długoterminową wycenę, jeżeli zapowiadane korzyści będą miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W krótkim terminie Ethereum może pozostać pod presją spadkową, w związku z możliwą kolejną falą spadkową na światowych rynkach tej jesieni. Istotnym sygnałem będzie wybicie dołem ze wzrostowego kanału cenowego.

Pobierz aplikację
Dołącz do milionów osób, które dzięki Investing.com są zawsze na bieżąco z sytuacją na rynkach finansowych.
Pobierz