Kryptowaluty. Bitcoin i ether odbijają po „chińskim załamaniu”

 | 27.09.2021 10:00

  • Poniedziałek przynosi odbicie na rynku kryptowalut, a cała branża zyskuje 4,95%: jej wartość to 2,06 bln dol.
  • W przeciągu ostatnich 7 dni stopy zwrotu z inwestycji w największe aktywa okazały się jednak ujemne: bitcoin (BTC) tracił 3,3%, ether 1,5%, a binance coin (BNB) 8,9%
  • Patrząc jednak na ujęcie dobowe te same aktywa mocniej odbijają, rosnąc kolejno o 4,6%, 10% oraz 4,2%
  • h2 Chiny w weekend osłabiły krytowaluty. Bitcoin utrzymał jednak ważne wsparcia/h2

    W ciągu ostatnich 12 lat Chiny kilkakrotnie próbowały zdławić wzrost sektora kryptowalutowego, ale z wyjątkiem drobnych wpadek, ogólne zakazy handlu nie zmieniły długoterminowego wzrostu cyfrowych aktywów. Pokazuje to, że żaden kraj, nawet jeśli jest drugą co do wielkości gospodarką na świecie, nie może powstrzymać rozwoju branży bitcoina i altcoinów.

    Analityk Deutsche Bank Marion Laboure stwierdzi w najnowszej nocie na stronie internetowej banku, że bitcoin (BTC) prawdopodobnie „pozostanie ultra zmienny w przewidywalnej przyszłości”, ponieważ większość ludzi kupuje go albo dla inwestycji, albo dla spekulacji, a nie używa go jako środka wymiany.

    Pobierz aplikację
    Dołącz do milionów osób, które dzięki Investing.com są zawsze na bieżąco z sytuacją na rynkach finansowych.
    Pobierz

    Laboure uważa jednak, że BTC może stać się „cyfrowym złotem XXI wieku” i trend ten może trwać przez wieki bez większej kontroli ze strony rządu.

    Na corocznej konferencji inwestycyjnej Morningstar, Dennis Lynch, szef zarządzania aktywami w Counterpoint, porównał BTC do postaci Kenny’ego z kreskówki South Park. Lynch powiedział: „Lubię mówić, że bitcoin jest trochę jak Kenny z South Park – umiera w każdym odcinku i wraca ponownie”.

    W miarę jak efekt chińskiego strachu maleje, a ceny próbują odbijać, warto spojrzeć na kilka najciekawszych wykresów kryptowalutowych.

    h2 Bitcoin odbijał trzykrotnie od 200-dniowej średniej ruchomej/h2

    Bitcoin po raz kolejny odbił się od 200-dniowej EMA w okolicach 42 tys. dol. co sugeruje, że byki próbują agresywnie bronić tego poziomu. Kupując będą teraz próbować wypchnąć cenę powyżej lokalnego oporu, który pokrywa się z dołkami z pierwszej części września.

    Wskaźnik siły względnej (RSI) w strefie negatywnej sugeruje, że niedźwiedzie nadal posiadają jednak przewagę. Jeśli cena odwróci się w dół od obecnego oporu okolic 44,3 tys. dol., wzrośnie możliwość przełamania poniżej 200-dniowej EMA.

     

    Taki ruch zakończy realizację niedźwiedziej formacji głowy z ramionami (RGR), której cel znajduje się w okolicach 32 tys. dol.