Kryptowaluty z niespodziankami. Litecoin (LTC) wystrzelił, bitcoin (BTC) i ethereu

 | 14.09.2021 12:06

  • Wzmożoną zmienność na początku tygodnia widać było również na notowaniach cardano (ADA), gdzie siedmioprocentowe spadki pociągnęły za sobą wyprzedaż altcoinów
  • Nietypowo zachowywał się również litecoin (LTC), który po pogłoskach dotyczących współpracy z Walmartem chwilowo rósł o ponad 30% do poziomu 240 dol., najwyższego od maja
  • W tym samym czasie drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) w kluczowym momencie poniedziałkowej sesji tracił ponad 9% i testował 50-dniową EMA, ostatecznie jednak kończył dzień z dwukrotnie mniejszą stratą.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
  • h2 Bitcoin i kryptowaluty pod wzmożoną presją sprzedających na początku tygodnia/h2

    Nie ma wątpliwości, że shortujący – inwestorzy obstawiający spadek cen – przejęli przewagę od czasu likwidacji długich kontraktów futures (kupujących) o wartości 3,54 mld dol. w dniu 7 września.

    Ogłoszenie spółki MicroStrategy z 13 września, że dodała kolejne 5050 bitcoinów po średniej cenie 48 099 dolarów do swojego bilansu nie wystarczyło, aby przywrócić zaufanie, a cena kryptowaluty chwilowo testowała najniższe poziomy od tygodnia.

    Chociaż wpływ shortów może być odczuwalny, bardziej prawdopodobne jest, że obawy związane z regulacjami nadal tłumią rynki. Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych podobno omówił potencjalne regulacje dotyczące prywatnych stablecoinów, jak donosiła agencja prasowa Reutera.

    Rosnące zainteresowanie ze strony regulatorów pojawia się w momencie, gdy kapitalizacja rynku stablecoinów wzrosła z 37 miliardów dolarów w styczniu do obecnych 125 miliardów dolarów. Ponadto, zarówno Visa jak i Mastercard potwierdziły swoje zainteresowanie rozwiązaniami związanymi ze stabilnymi monetami.

    Patrząc jednak na wykres samego bitcoina widać, że poniedziałkowe spadki były jedynie fałszywym wybiciem strefy wsparcia w okolicach 44 tys. dol., która jest utrzymywana od mocniejszej deprecjacji z 7 września i pokrywa się z historycznymi dołkami (między innymi z marca br.).