Poranny przegląd rynków: EUR/USD z sygnałem popytowym przed decyzją EBC

 | 10.09.2020 08:54

Podczas wczorajszej sesji amerykańskiej obserwowaliśmy dynamicznie odbicie na rynku akcji, co pomogło także w odreagowaniu na kursie EUR/USD, gdzie notowania głównej pary walutowej skoczyły z 11780 do 1,1830. Ruch w górę jest także kontynuowany dziś w godzinach wczesno porannych. Jednak największe emocje jeszcze przed nami. Wydarzeniem dnia będzie dziś decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych.

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję wyżej. S&P 500 zyskał 2,01%, Dow Jones wzrósł 1,6%, a Nasdaq zyskał aż 2,71%, z kolei Russell 2000 zakończył sesję 1,55% wyżej
  • Pozytywne nastroje widać także podczas sesji azjatyckiej
  • Kontrakty terminowe na DAX wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie dzisiejszej sesji
  • Kurs EUR/USD broni technicznego poziomu wsparcia
  • Dziś w centrum uwagi decyzja EBC
h2 Kurs euro do dolara broni ważnego wsparcia/h2

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne odbicie na kursie EURUSD, gdzie doszło do wyhamowania serii spadkowej. Popyt pojawił się w ciekawym miejscu technicznym, jednak z wyciąganiem dalekosiężnych  wniosków należy się wstrzymać do publikacji komunikatu EBC, który potwierdzi, bądź zaneguje wygenerowany z analizy technicznej sygnał popytowy. Decyzja w sprawie stóp procentowych zostanie ogłoszona o godzinie 13:45, z kolei konferencja prasowa rozpocznie się o 14:30.

Patrząc na sytuację na sytuację techniczną na głównej parze walutowej, notowania EURUSD poruszają się w ostatnim czasie w wąskim kanale cenowym. Kurs odbił w ostatnich dniach od wsparcia wynikającego z dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 (1,1785), co może zapowiadać kontynuację wzrostów. Najbliższy kluczowy opór znajduje się w rejonach poziomu 1,19 USD, gdzie w ostatnim czasie kilkukrotnie obserwowaliśmy reakcję podaży. 

O ile trend na interwale D1 wciaż pozostaje wzrostowy, tak dynamika ruchu wyraźnie spadła. Niemniej aby mówić o sygnale podażowym, kurs musiałby wybić wspominany układ dołem. Wtedy też niewykluczony byłby nawet ruch w kierunku poziomu 1,1583.