Rekordowe wyniki banku JP Morgan pompują kurs indeksu Dow Jones

 | 15.10.2019 18:25

Kursy amerykańskich indeksów giełdowych rosną od początku dzisiejszej sesji giełdowej dzięki pozytywnemu startowi sezonu raportowania wyników amerykańskich spółek za III kwartał. Kurs indeksu Dow Jones Industrial Average rośnie 1% handlując już powyżej poziomu 27000 punktów, kurs indeksu S&P500 rośnie 1,1% zahaczając o psychologiczny poziom 3000 punktów, a kurs indeksu NASDAQ Composite rośnie 1,2% handlując w pobliżu poziomu 8150 punktów.

Sezon zysków za trzeci kwartał rozpoczął się dziś rano na dobre po publikacji serii raportów z największych amerykańskich banków. Wyniki te odzwierciedlają wciąż dobry stan sektora konsumentów i nieco spowalniający sektor biznesowy.

Rekordowe przychody banku JP Morgan

Akcje banku inwestycyjnego JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM). zyskują już ponad 3,8% po ogłoszeniu rekordowo wysokich przychodów i lepszych od oczekiwań zysków, a to dzięki mocnemu wzrostowi w dziale bankowości detalicznej. Z innych członków indeksu Dow Jones najmocniej, bo aż o ponad 8,5%, rosną akcje United Health Group Inc. po tym jak zyski i przychody okazały się znacznie lepsze od oczekiwań i po tym, jak firma świadcząca usługi opieki zdrowotnej podniosła swoją prognozę zysków na cały rok. Również akcje innego członka indeksu, Johnson & Johnson (NYSE:JNJ), rosną o 2,0% po publikacji przez firmę lepszych od oczekiwań przychodów i zysków kwartalnych oraz po podwyższeniu prognozy wyników na cały rok.

W indeksie S&P500 akcje banku Wells Fargo & Co (NYSE:WFC). rosną o 3,8% po tym jak bank ogłosił niespodziewany wzrost przychodów, chociaż w jego przypadku zyski w trzecim kwartale spadły bardziej niż oczekiwano. Z kolei akcje Citigroup Inc (NYSE:C). rosną o 2,1% i to pomimo ogłoszenia najniższych kwartalnych przychodów w tym roku. Pod kreską (0,4%) i to słusznie znajdują się akcje Goldman Sachs Group po tym jak ogłosił on gwałtowny spadek zysku aż o 26% w porównaniu z ubiegłym rokiem, na który wpłynęła słabość rynku fuzji i przejęć (M&A) oraz rynku gwarancji emisji papierów dłużnych i akcji.

Wciąż brak szczegółów umowy handlowej

Jednak euforia na rynkach akcyjnym może się szybko skończyć, po tym jak opadł entuzjazm związany z umową handlową między USA a Chinami, ze względu na brak przedstawienia jakichkolwiek szczegółów dotyczących planowanych podwyżek taryf. Próba połączenia sprzecznych interesów pomiędzy tymi dwoma największymi gospodarkami świata jest wciąż karkołomnym zadaniem, a wypracowanie przez negocjatorów szczegółów porozumienia może okazać się długotrwałe i skomplikowane.

Pobierz aplikację
Dołącz do milionów osób, które dzięki Investing.com są zawsze na bieżąco z sytuacją na rynkach finansowych.
Pobierz

Prezydent oddziału Fed-u z Saint Louis James Bullard podczas rozmowy z dziennikarzami w Londynie powiedział, że inwestorzy mogą być zbyt optymistycznie nastawieni, jeśli chodzi o czas potrzebny na zawarcie umowy handlowej. Podkreślił on również ryzyko pogorszenia koniunktury, a w rozmowie kładł też nacisk na zapobiegawcze działania mające na celu uniknięcie recesji. Jak wiadomo Bullard jest gołębim członkiem Fed-u, który nie zgadzał się w zeszłym miesiącu z decyzją Rezerwy Federalnej o obniżeniu stóp procentowych o ćwierć punktu, żądając zamiast tego obniżki aż o pół punktu procentowego.

Z technicznego punktu widzenia kurs kontraktów na indeks Dow Jones walczy właśnie z psychologicznym poziomem oporu na 27000 punktów. Po jego skutecznym przebiciu kurs miałby otwartą drogę w stronę silnej strefy oporu ograniczonej od góry historycznym szczytem z lipca na poziomie 27394 punktów. W przypadku ataku niedźwiedzi najbliższa strefa wsparcia znajduje się powyżej poziomu 26640 punktów.