Trójkąt końcowy na parze USDPLN

 | 30.07.2016 12:05

Zmienność na parze walutowej USDPLN sugeruje, że w ostatnim etapie dojdzie prawdopodobnie do budowania Ending Diagonal. Układ trójek podpowiada, że może to być forma expanding. Do tej pory zostały w pełni wyrysowane dwie pierwsze falki. Obecnie zaś prawdopodobnie kończy się etap przeceny w ramach falki trzeciej z zasięgiem pokazanym na wykresie w postaci klastra Fibo. W kolejnych dniach kurs powinien powrócić do trendu wzrostowego.

Klaster Fibo powstał na podstawie mierzeń zniesień wewnętrznych RET, zewnętrzych ExtRET oraz projekcji APP głównych swingów w zwyżce mierzonej od kwietniowego dołka. Klaster Fibo jest więc najbardziej prawdopodobnym miejscem końca umocnienia złotówki co dobrze koresponduje z oczekiwanym zachowaniem pary EURUSD .

Ważny poziom w strukturze wzrostowej na USDPLN od kwietniowego dołka przesuwa się z minimum z 3. Maja 3,7678 na dołek fali 2 z 23. Czerwca 3,7927 (spadek poniżej będzie dyskwalifikował dalsze umocnienie Dolara). Zatem scenariusz wzrostowy pokazany w ostatniej analizie tej pary nadal obowiązuje, choć z uwagi za prognozowaną strukturę trading nie będzie należał do łatwych.

DTOsc na wykresie tygodniowym jest jeszcze w trendzie spadkowym. Najbliższy tydzień powinien sprowadzić wskaźnik momentum w zakres wyprzedania. Trend na wykresie dziennym jest również spadkowy. Osiągnięcie klastra Fibo powinno sprzyjać wygaszaniu siły podaży i próbie zmiany kierunku dla pary USDPLN.

USDPLN, wykres dzienny