GPW: Ten Square Games z najwyższym potencjałem . Comarch - odwrócenie trendu?

 | 21.06.2023 11:02

  • Polski parkiet na mocnym plusie od początku roku

  • Ten Square (NYSE:SQ) Games z ponad 75% potencjałem wzrostowym

  • PCC Rokita (WA:PCR) jako przykład spółki z bardzo dobrą sytuacją finansową

  • Pierwsze półrocze na polskim parkiecie stoi pod znakiem zdecydowanych wzrostów wszystkich głównych indeksów giełdowych, których stopy zwrotu wahają się w granicach 13-23%. GPW pokryła się zielenią głównie za sprawą globalnego powrotu do ryzyka, co owocuje silnymi impulsami popytowymi w Europie oraz za oceanem. Oddala się również ryzyko geopolityczne związane z wybuchem wojny za naszą wschodnią granicą, gdzie wraz z kontrofensywą wojsk ukraińskich maleje prawdopodobieństwo kolejnych postępów armii rosyjskiej. Pozytywne perspektywy dla rynku akcji skłaniają do poszukiwania spółek, które w dalszym ciągu posiadają potencjał na rozwinięcie ruchu w kierunku północnym. Z pomocą w tej sytuacji z pomocą przychodzi skaner akcji InvestingPro na podstawie którego wytypowane zostały trzy obiecujące spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

    Ten Square Games z najwyższym potencjałem wzrostowym wśród spółek z głównych indeksów (+75,8%)

    Zestawienie spółek rozpoczynamy od Ten Square Games, które może pochwalić się ponad 75% potencjałem wzrostowym mierzonym za pomocą nvestingPro

    Pomimo tego notowania spółki w dalszym ciągu znajdują się blisko kilkuletnich minimów zlokalizowanych w rejonie cenowym 75 zł za akcję. Pierwszym poważnym sygnałem zmiany tendencji powinno być wybicie ważnej strefy podażowej znajdującej się w okolicy 120 zł za akcję.

    PCC Rokita z mocną sytuacją finansową (+60,8%)

    PCC Rokita to spółka z branży chemicznej, która dostarcza szeroką gamę produktów wykorzystywaną m.in. w branży tekstylnej, budowlanej oraz kosmetycznej. Od początku maja notowania spółki znajdują się w ramach głębokiej korekty spowodowanej m.in. słabszymi od konsensusu wynikami za pierwszy kwartał 2023 w ramach podstawowych pozycji. Szczególnie rozczarowały zysk netto oraz EBIT, które były niższe od prognoz PAP kolejno o 17% oraz 21%. Pomimo tego w ostatnich kwartałach spółka w dalszym ciągu może pochwalić się dużo lepszymi średnimi przychodami oraz zyskami netto niż to miało miejsce w okresie przed pandemicznym. Odzwierciedleniem solidnej sytuacji finansowej jest najwyższy z możliwych wyniki w ramach wskaźnika kondycji finansowej.