Zmienności na rynku walutowym spada? Oto 4 czynniki, które sygnalizują coś innego

 | 16.03.2018 14:17

  • Wydaje się, że pojawia się znajomy wzorzec zmienności
  • Spokojne warunki rynkowe w drugim kwartale mogłyby się przyczynić do dalszego osłabienia zmienności na rynku walutowym
  • Obawy wokół inflacji prawdopodobnie wywołały zmienność na rynku w lutym
  • Rosnący deficyt handlowy z Chinami wskazuje, gdzie mogą pojawić się zagrożenia
  • W ciągu ostatnich pięciu lat, drugi kwartał był stosunkowo życzliwym okresem dla rynków akcji. Gdyby ten schemat powtórzył się w tym roku, najprawdopodobniej doprowadziłoby to do spadku zmienności na rynku walutowym w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W dwóch notatkach z badań, opublikowanych w tym tygodniu, strateg z Bank of New York Mellon (NYSE:BK) twierdzi, że jest to najbardziej prawdopodobna perspektywa. Warto jednak zbadać, co mogłoby zaszkodzić temu scenariuszowi.

    Ponieważ rynki w USA zaczęły się stabilizować w połowie lutego, nastąpił wyraźny spadek zmienności na rynku walutowym, napisał Simon Derrick, główny strateg walutowy banku.

    Jedna miara tego, historyczna 21-dniowa zmienność indeksu dolara amerykańskiego, obniżyła się z 7,8% do poniżej 6,2%. Jest to w zasadzie powtórzenie schematu widocznego w poprzednich trzech latach.

    Podczas gdy historia niekoniecznie zapewnia informacje co do tego, co dzieje się później, ten wzór łagodnego drugiego kwartału z pewnością wydaje się powtarzać w ciągu ostatnich pięciu lat", napisał Derrick.